اخبار / ایران / کارگری / مهمترین
حمایت یک تشکل دانشجویی از کارگران اخراجی کارخانه «متالورژی پودر ایران»
سه شنبه, ۲۸ام فروردین, ۱۳۹۷  
اشتراک گذاری

یک تشکل دانشجویی در استان قزوین با انتقاد از تعطیلی کارخانه «متالوژی پودر ایران» از کارگران بیکار شده این واحد حمایت کردند.

به گزارش ایلنا، یک تشکل دانشجویی در استان قزوین با انتقاد از تعطیلی کارخانه «متالوژی پودر ایران» از کارگران بیکار شده این واحد حمایت کردند.

در نامه حمایتی یکی از اعضای این تشکل‌های دانشجویی آمده است؛ جریان دانشجویی نمی‌تواند نسبت به چنین مسائلی بی‌تفاوت باشد و به همین دلیل هم دفتر تحکیم وحدت در نامه‌ای به استاندار قزوین خواستار رسیدگی به خواسته‌های به حق کارگران این کارخانه شد.

به گفته وی، شرکت متالوژی پودر ایران که در شهر صنعتی البرز در استان قزوین واقع شده است، حدود ۱۵۰ نیروی کار دارد و روزی تنها تولیدکننده پودر آهن در خاورمیانه بوده و چیزی بالغ بر ۲۰۰ نوع قطعه اعم از آهنی و برنزی تولید داشته که حالا با خطر تعطیلی کامل مواجه شده است.

این فعال دانشجویی در ادامه گفته است؛ از مشکلات کارگران این مجتمع باید به چندین ماه معوقات مزدی، عدم واریز به موقع حق بیمه تامین اجتماعی از ابتدای سال ۹۴ و بیمه تکمیلی و موارد دیگر اشاره کرد.

وی اظهار داشت: متاسفانه در سالی که با عنوان «حمایت از کالای ایرانی» نام‌گذاری شده، کارگران «متالورژی پودر» در اولین روز کاری با در‌های بسته آن مواجه شده‌اند.

این فعال دانشجویی تاکید کرد: متاسفانه باوجود پیگیری‌های صورت گرفته مسئولان اقدامی برای رفع مشکلات این کارخانه نکرده‌اند که امیدواریم صدای این کارگران زحمتکش بزودی شنیده شود و مسئولان به داد این کارگران برسند.

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

 
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com