اخبار / ایران / سیاسی / مهمترین
مردم کازرون بار دیگر در اعتراض به طرح تقسیم شهر تجمع کردند
پنجشنبه, ۲۷ام اردیبهشت, ۱۳۹۷  
اشتراک گذاری

رادیو آمریکا:مردم کازرون در اعتراض به طرح تقسیم این شهرستان بار دیگر راهپیمایی کردند.

بر اساس تصاویری که به بخش فارسی صدای آمریکا رسیده است، اجتماع و تظاهرات مردم چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت از میدان شهدای این شهر آغاز شد.

شهروندان با تجمع در یکی از میدان‌های اصلی شهر کازرون با سر دادن شعارهایی اعتراض خود را نشان دادند؛ از جمله شعار دادند: « غزه حمایت میشه، کازرون خیانت میشه» و «ننگ ما ننگ ما صدا و سیمای ما»

این چندمین بار است که مردم کازرون به طرح تقسیم شهر اعتراض می‌کنند. تجمع ۲۸ فروردین مردم این شهر با دخالت پلیس به خشونت کشیده شد.

تظاهرات کنندگان به طرحی معترض‌‌ هستند که قرار است طی آن بخش‌های قائمیه و نودان از بخش کوهمره از شهرستان کازرون جدا شده و در تقسیمات کشوری به شهرستان کوه چنار تبدیل شود.

مردم کازرون در روزهای گذشته نیز اعتراض کرده بودند که تجمع آنها در روز سه شنبه ۲۸ فروردین با دخالت ماموران پلیس به خشونت کشیده شد.

این طرح از سوی حسین رضازاده، نماینده کازرون پیگیری می‌شود که گفته شده یکی از مناطق مورد بحث در طرح جداسازی، زادگاه اوست.

مردم کازرون معتقدند که طرح جداسازی موجب از بین رفتن هویت شهر می‌شود.

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

  دیگر عناوین خبری
  فیسبوک ما
 
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com