اخبار / ایران / سیاسی / مهمترین
زنان درویش زندانی که کتک خوردند “حق شکایت ندارند”
چهارشنبه, ۲۰ام تیر, ۱۳۹۷  
اشتراک گذاری

رادیو آلمان:زنان درویش زندانی که کتک خوردند “حق شکایت ندارند”

مادر سپیده مرادی‌، یکی از زنان درویش محبوس در زندان قرچک به دویچه‌وله می‌گوید از دخترش خواسته‌اند شکایت‌ خود از مأموران زندان را پس بگیرد. یازده زن درویش زندانی در قرچک ۲۱ خرداد مورد ضرب و شتم مأموران قرار گرفتند.

صدیقه خلیلی به دویچه‌وله می‌‌گوید زنان درویش زندانی در زندان قرچک به امکانات زندان از جمله کارت تلفن دسترسی ندارند. دختر او سپیده مرادی یکی از ۱۱ زن درویش محبوس در این زندان است که ۲۱ خرداد مورد ضرب مأموران زندان قرار گرفتند.

سپیده مرادی از مأمورانی که او را کتک زده‌اند به سازمان زندان‌ها شکایت کرده است. مادر او می‌گوید حال دخترش تحت فشار است تا شکایت خود را پس بگیرد وگرنه از امکانات زندان محروم خواهد شد.

سپیده مرادی پس از حادثه ۲۱ خرداد همراه ۵ زن درویش دیگر شکوفه یداللهی، الهام احمدی، مریم فرسیابی، معصومه براکوهی و نازیلا نوری دست به اعتصاب غذا زده بود.

دراویش گنابادی ۳۰ بهمن ۹۶ در اعتراض به محاصره خانه پیشوای این گروه، نورعلی تابنده، در خیابان هفتم پاسداران تهران تجمع کردند که این تجمع با دخالت نیروی انتظامی و ماموران لباس شخصی به آشوب کشیده شد. در آن شب و صبح روز بعد طبق گفته دراویش، بیش از ۳۰۰ تن از درویشان بازداشت شدند و ۱۷۰ نفر از آنها به دلیل شدت ضرب و شتم پس از بازداشت به ۴ بیمارستان منتقل شدند. همه آنها پس از مداوای سرپایی، و دیگر بازداشتی‌ها به دو زندان اوین و فشافویه منتقل شدند و زنان نیز به زندان قرچک فرستاده شدند.

شیما انتصاری، سیما انتصاری، نازیلا نوری و آویشا جلال‌الدین ۴ نفر از زنان زندانی در قرچک به اتهام “اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی” از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب هر یک به ۵ سال حبس محکوم شدند.

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

 
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com