اخبار / جهان / سیاسی / مهمترین
۲۰۰ هزار نفر از گروه قومی روهینگیا “در خطر مرگ” هستند
چهارشنبه, ۲۰ام تیر, ۱۳۹۷  
اشتراک گذاری

رادیو آلمان:۲۰۰ هزار نفر از گروه قومی روهینگیا “در خطر مرگ” هستند

بنا به گزارش سازمان امدادگر “روستای کودکان – اس‌او‌اس” بارانهای موسمی برای ۲۰۰ هزار نفر از پناهندگان گروه قومی “روهینگیا” که در بنگلادش مستقر هستند، می‌تواند خطر مرگ در بر داشته باشد. بیش از نیمی از این افراد کودک هستند.

سازمان امدادگر روستای کودکان – اس او اس روز پنج‌شنبه (۲۱ تیر / ۱۲ ژوئیه) در شهر مونیخ آلمان اعلام کرد که باران‌های موسمی در بنگلادش به شدت پناهندگان گروه قومی “روهینگیا” در این کشور را تهدید می‌کند.

این سازمان امدادگر اعلام کرد که رانش زمین و فروریختن ساختمان‌ها در پی باران‌های موسمی شدید در این مناطق تاکنون چندین کشته بر جای گذاشته است.

در مجموع حدود یک میلیون نفر از پناهندگان گروه قومی “روهینگیا” پس از فرار از میانمار (برمه سابق) در اردوگاه‌هایی در بنگلادش زندگی می‌کنند. محل زندگی این پناهندگان کلبه‌هایی از جنس گِل است.

پناهندگان گروه قومی “روهینگیا” در بنگلادش همچنین به خاطر شیوع بیماری‌ها، کمبود دارو، مراقبت‌های پزشکی، امکانات بهداشتی و آب آشامیدنی در خطر هستند.

به گزارش سازمان امدادگر “روستای کودکان – اس‌اواس” باران‌های شدید موسمی در بنگلادش تاکنون ۱۴۰ مرکز آموزشی، بسیاری از مراکز آب‌رسانی و بهداشتی، سه مرکز پخش غذا و بیش از ۱۰۰۰ محل زندگی این پناهندگان را به طور کامل تخریب کرده است.

در جریان این باران‌ها ۱۲ مرکز پزشکی که آسیب دیده بودند، فعالیت‌های خود را برای چند روز متوقف کردند. گفته می‌شود بیشترین نگرانی خانواده‌ها این است که فرزندان خود را از دست بدهند.

مقامات دولتی نگران هستند که باران‌های موسمی و گردبادهایی که شدت‌شان در ماه‌های ژوئیه و اوت به اوج می‌رسد، شرایط زندگی آنها را تحمل‌ناپذیر کند.

سازمان امدادگر “روستای کودکان – اس‌او‌اس” در اردگاه‌های پناهندگان گروه قومی “روهینگیا” در بنگلادش ۵ مرکز کمک‌های عاجل برای کودکان تاسیس کرده‌اند و چند مرکز حمایت از کودکان نیز قرار است فعالیت خود را در این اردوگاه‌ها آغاز کنند.

سازمان امدادگر “روستای کودکان – اس‌او‌اس” سازمانی غیردولتی، غیروابسته و فرادینی است که در ۱۳۳ کشور فعالیت می‌کند.

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

 
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com