اخبار / جهان / سیاسی / مهمترین
پیشنهاد نتانیاهو به پوتین: خروج ایران از سوریه در قبال ماندن اسد در قدرت
پنجشنبه, ۲۱ام تیر, ۱۳۹۷  
اشتراک گذاری

رادیو آلمان:پیشنهاد نتانیاهو به پوتین: خروج ایران از سوریه در قبال ماندن اسد در قدرت

نخست‌وزیر اسرائیل در سفر به مسکو به رئیس‌جمهوری روسیه پیشنهاد داده، در صورتی که نیروهای جمهوری اسلامی از خاک سوریه خارج شوند، اسرائیل تهدیدی برای بشار اسد نخواهد بود. نماینده خامنه‌ای نیز هم‌زمان در مسکو به سر می‌برد.

نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل که هم‌زمان با علی‌اکبر ولایتی، نماینده رهبر جمهوری اسلامی در مسکو به سر می‌برد، در مورد حل معضل سوریه پیشنهاد مشخصی به ولادیمیر پوتین داده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز به نقل از یک مقام رسمی اسرائیل، نتانیاهو روز چهارشنبه ۱۱ ژوئیه (۲۰ تیر) به مقامات روسیه گفته است که اسرائیل قصد تهدید نقش ریاست‌جمهوری بشار اسد را ندارد و از کرملین خواسته است که در خروج نیروهای ایرانی از سوریه همکاری به خرج دهد.

این مقام اسرائیلی که نخواست نامش فاش شود، از نتانیاهو نقل می‌کند که در ملاقات با پوتین گفته است: «ما  اقدامی علیه رژیم بشار اسد انجام نخواهیم داد، و شما ایرانیان را بیرون می‌کنید.»

علی‌اکبر ولایتی نیز حامل یک پیام ویژه از سوی علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی برای ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه بوده است.

طی هفته‌های گذشته مقامات روسیه در تلاش‌بوده‌اند نیروهای ایرانی مستقر در سوریه را از مناطق مرزی با اسرائیل و بلندی‌های جولان دور نگه دارند. روسیه پیشنهاد داده است که نیروهای ایرانی یک فاصله ۸۰ کیلومتری با مرز اسرائیل را حفظ کنند.

این مقام اسرائیل می‌افزاید، پس از آنکه اسرائیل خواستار خروج نیروهای ایرانی از سراسر خاک سوریه شد، این پیشنهاد روسیه از اعتبار ساقط شد.

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

  دیگر عناوین خبری
  فیسبوک ما
 
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com