اخبار / جهان / سیاسی / مهمترین
با توافق برای واگذاری درعا، نیروهای اسد وارد محدوده مخالفان شدند
جمعه, ۲۲ام تیر, ۱۳۹۷  
اشتراک گذاری

رادیو آمریکا:فعالان سوری روز پنجشنبه گفتند شورشیان مخالف بشار اسد رئیس جمهوری سوریه توافق کرده‌اند کنترل شهر درعا را به نیروهای دولتی واگذار کنند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس از قول «احمد مسالمه» فعال رسانه‌ای که قبلا در درعا مستقر بود نوشت، مخالفان پیشنهاد دمشق برای عفو آنها را پذیرفته‌اند.

به گفته او، آنهایی که این پیشنهاد دولت را نپذیرند همراه با خانوده هایشان به منطقه دیگری در سوریه که هنوز در کنترل مخالفان است تبعید می‌شوند.

شهر درعا، مرکز استانی با همین نام در جنوب سوریه، در سال ۲۰۱۱ شاهد نخستین تظاهرات ضددولتی بود؛ تظاهراتی که منجر به قیام سراسری شد.

ارتش سوریه، با پشتیبانی هوایی روسیه، از ۱۹ ژوئن عملیات آزادسازی درعا و همچنین مناطق نزدیک قنیطره، هم‌‌مرز با بلندی‌های جولان، را آغاز کرد.

از این دو منطقه به عنوان آخرین پایگاه‌های عمده نیروهای مخالف بشار اسد در سوریه یاد می‌شود.

نیروهای دولتی سوریه روز دوشنبه شهر درعا را در محاصره قرار داده و خود را برای عملیات نهایی جهت بازپس گیری کامل آن آماده کردند.

به گزارش رویترز، نیروهای دولتی روز پنجشنبه با ورود به داخل شهر پرچم سوریه را بر فراز یک ساختمان پست در منطقه تحت کنترل مخالفان بر افراشتند.

این ساختمان تنها مرکز دولتی است که در محدوده تحت کنترل مخالفان قرار دارد.

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

 
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com