اخبار / ایران / سیاسی / مهمترین
 پمپئو،استرداد دیپلمات ایرانی: از مقابله با تروریسم ایران حمایت می‌کنیم
پنجشنبه, ۱۹ام مهر, ۱۳۹۷  
اشتراک گذاری

رادیو آمریکا:مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا روز چهارشنبه در یک بیانیه مطبوعاتی از تصمیم آلمان به استرداد اسدالله اسدی دیپلمات جمهوری اسلامی ایران به بلژیک استقبال کرد.

مقامات بروکسل  اسدی را به ایفای نقش کلیدی در برنامه‌ریزی برای حمله به نشست تیر ماه گذشته شورای ملی مقاومت در حومه پاریس پایتخت فرانسه متهم کرده‌اند.

 پمپئو در ادامه بیانیه امروز خود نوشت، دولت پرزیدنت ترامپ از اقدام همه متحدان اروپایی آمریکا و دیگر کشورها در مقابله با تهدیدات تروریستی ایران حمایت می‌کند.

وزیر خارجه ایالات متحده افزود، در این زمینه واشنگتن همکاری‌های لازم را با کشورهای دیگر انجام خواهد داد.

اسدالله اسدی دبیر سوم سفارت ایران در وین پایتخت اتریش، که به هدایت شبکه جاسوسی جمهوری اسلامی در اروپا نیز متهم شده است، روز سه شنبه از آلمان به بلژیک تحویل داده شد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه به نقل از دادستان کل آلمان، این دیپلمات ایرانی که روز اول ژوئیه در آلمان بازداشت شده بود، قرار است روز چهارشنبه در برابر قاضی حاضر شود.

 اسدی متهم است با همکاری یک زن و شوهر ساکن بلژیک و ارائه مواد منفجره به آنها، قصد داشت در گردهمایی سازمان مجاهدین خلق در حومه پاریس بمبگذاری کند.

این زن و شوهر نیز در بروکسل بازداشت شده‌اند. آنها هنگام بازداشت ۵۰۰ گرم ماده منفجره بسیار قوی در اختیار داشتند.

فرانسه دارایی‌های متعلق به وزارت اطلاعات ایران و دو شهروند آن کشور را مسدود کرده و در اطلاعیه مشترکی که از سوی وزارت خارجه و اقتصاد فرانسه منتشر شد گفته شده است اقدام دولت ایران بسیار‌ جدی است و نمی‌توان آن را بی‌پاسخ گذاشت.

هدر ناوئرت سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، در واکنش به این تصمیم پاریس و با اشاره به پیشینه اقدامات تروریستی جمهوری اسلامی گفت که اقدام فرانسه در مسدود کردن اموال وزارت اطلاعات ایران نشان دهنده دست داشتن تهران در اقدامات تروریستی است.

هدر ناوئرت اضافه کرد: «بار دیگر تاکید می‌کنم جمهوری اسلامی بزرگترین حامی تروریسم در جهان است.»

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

 
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com