اخبار / ایران / سیاسی / مهمترین
بازداشت ۸۰۰ نفر در دوماه اخیر در شهرهای خوزستان
جمعه, ۱۸ام آبان, ۱۳۹۷  
اشتراک گذاری

العربیه:سازمان‌های حقوق بشری اهوازی از موج جدید دستگیری‌ها د ین شهروندن عرب در اهواز و دیگر شهرهای عرب‌نشین توسط «نیروهای امنیتی، انتظامی و سپاه پاسداران» خبر می‌دهند.

به گزارش سازمان حقوق بشر اهواز نیروهای امنیتی «به شهر اهواز و دیگر شهرهای عرب‌نشین استان یورش برده و در کوی علوی (شیلنگ آباد) اهواز دستگیری‌هایی بی‌سابقه در میان جوانان عرب را دوباره آغاز کرده‌اند».

این سازمان در بیانیه‌ای به نقل از فعالان محلی گزارش داد که «شمار بازداشت‌شدگان از مرز ۸۰۰ نفر گذشته که میان آنان زن، مرد، پیر، جوان، تحصیلکرده، فعال و شهروندان عادی دیده می‌شوند».

سازمان حقوق بشر اهواز در ادام می‌افزاید: «اکثر بازداشت‌ها در اهواز، محمره (خرمشهر)، عبادان (آبادان)، خفاجیه (سوسنگرد)، شوش و دیگر شهرها و روستاهای استان است».

بر اساس این بیانیه «طبق آخرین گزارش تا شامگاه پنجشنبه به وقت ایران هنوز کوی علوی در غرب شهر اهواز در محاصره پلیس و نیروهای امنیتی قرار داشت».

این گزارش شمار بانوان بازداشت شده را ۵ تن اعلام کرده است و نام آنه را منشر کرده است.

سازمان حقوق بشر اهواز این بازداشت‌ها را «کور و بی رویه» توصیف کرده و افزده که «پس از حمله مسلحانه به رژه ی نیروهای مسلح در اهواز در ۲۲ سپتامبر(۳۱ شهریور ۱۳۹۷) آغاز شده و علیرغم اینکه مقامات سیاسی و امنیتی اعلام کرده اند که ۲۲ نفر را در رابطه با این حادثه دستگیر کرده‌اند اما این مساله بهانه‌ای شده تا دستگاه نظامی – امنیتی حاکم بر استان اقدام به پاکسازی منطقه از فعالان مسالمت‌جوی سیاسی و فرهنگی عرب کرده و این بازداشت‌ها به منظور ایجاد رعب و وحشت و به هدف سرکوب کل جنبش مسالمت‌آمیز بعد از یک ماه (از حادثه حمله به رژه نظامی) همچنان ادامه یافته است».

 

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

 
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com