اخبار / جهان / سیاسی / مهمترین
راهپیمایی صدها هزار نفر در لندن در حمایت از همه‌پرسی دوباره برگزیت
شنبه, ۴ام فروردین, ۱۳۹۸  
اشتراک گذاری

صدها هزار نفر از مخالفان خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا (برگزیت) امروز (شنبه ۲۳ مارس) از مرکز لندن به سمت پارلمان راهپیمایی کردند.

معترضان خواستار برگزاری همه پرسی دیگری برای خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا هستند.

توافق پیشنهادی ترزا می، نخست وزیر برای خروج از اتحادیه اروپا در پارلمان رای نیاورده و حالا، مهلت قانونی برگزیت با درخواست بریتانیا سه هفته تمدید شده است.

در پایان این سه هفته یا باید توافق مورد نظر خانم می تصویب شود، یا بریتانیا بدون توافق خارج شود، و یا آن که ترتیباتی برای تمدید بلندمدت مهلت خروج داده شود.

تحلیلگران معتقدند که احتمال استعفای خانم می، رای عدم اعتماد به او، برگزاری انتخابات زودرس و یا همه پرسی دوباره وجود دارد.

در همین حال بیش از ۴ میلیون و سیصد هزار نفر تاکنون طوماری را که در آن خواستار لغو برگزیت شده‌اند، امضا کرده اند. این طومار در وبسایت پارلمان بریتانیا قابل دسترس است.

مخالفان برگزیت در حالی راهپیمایی کرده‌اند که طرفداران برگزیت هم از هفته گذشته راهپیمایی خود را از شهر ساندرلند در شمال شرق بریتانیا به سمت لندن آغاز کرده‌اند.

اگر توافق پیشنهادی ترزا می این هفته به تایید نمایندگان پارلمان برسد، اتحادیه اروپا حاضر است تا خروج بریتانیا از این اتحادیه را تا ۲۲ ماه مه( دو ماه دیگر) تمدید کند. براساس زمان بندی قبلی، بریتانیا باید ۲۹ مارس ( هفته آینده) از اتحادیه اروپا خارج شود.

اما اگر این توافق پیشنهادی رای نیاورد، و همچنین طرح جایگزینی هم به پارلمان ارائه نشود، در این صورت بریتانیا باید تا ۱۲ آوریل (حدود سه هفته دیگر) اتحادیه اروپا را ترک کند.

در حالی که پارلمان بریتانیا در تدارک گرفتن تصمیمی مهم درباره سرنوشت برگزیت است، خانم می روز گذشته در نامه‌ای به تمامی نمایندگان پیشنهاد داد تا ظرف روز‌های آتی با آنها گفتگو کند.بی بی سی

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

  دیگر عناوین خبری
  فیسبوک ما
 
مهمترین اخبار روز  

سران قوا آخر این هفته درباره حذف ارز ۴٢٠٠ تومانی تصمیم‌ می‌گیرند

ادامه واکنش‌ها به قتل علیرضا شیرمحمدعلی؛ تهیه طرح سپردن مسئولیت زندان‌ها به وزارت دادگستری

کاهش ۵ درصدی اقتصاد ایران در سال ۹۷ با احتساب درآمدهای نفتی

سنتکام گزارش‌ها درباره تلاش ایران برای زدن پهپاد آمریکایی را تأیید کرد

سازمان‌دهندگان تظاهرات در هنگ‌کنگ: حضور دو میلیونی معترضان در خیابان‌ها

کمیسیون پیشنهاد رهبر در زمان آیت‌الله خمینی هم «وجود داشت اما گزینه‌شان رأی نیاورد»
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com