اخبار / ایران / سیاسی / مهمترین
‘یونی‌کردیت’ برای نقض تحریم‌های ایران ۱.۳ میلیارد دلار جریمه شد
سه شنبه, ۲۸ام فروردین, ۱۳۹۸  
اشتراک گذاری

وزارت دارایی آمریکا می گوید بانک ایتالیایی “یونی‌کردیت” با پرداخت یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار جریمه، برای حل و فصل دعوی مربوط به دور زدن تحریم های آمریکا علیه ایران و سایر کشورها، موافقت کرده است.

وزارت دارایی آمریکا می گوید که بعضی از اتهامات “یونی‌کردیت” به اقداماتش در رسیدگی به امور مالی و بانکی خطوط کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران بین سال های ۲۰۰۷ و ۲۰۱۱ مربوط می شود.

به گفته خزانه داری آمریکا این عملیات به طور پنهانی بدون ذکر نام خطوط کشتیرانی ایران انجام شده بود.

به گزارش رویترز این بانک متهم بود صدها میلیون دلار را به نمایندگی از سوی کشورها و نهادهای تحت تحریم از طریق بانک هایی در منهتن نیویورک منتقل کرده است.

این دعوی با وزارت دارایی، وزارت دادگستری، بانک مرکزی آمریکا، دادستان ناحیه منهتن و سازمان خدمات مالی ایالت نیویورک حل و فصل شده است.

تحقیقات در مورد این بانک از سال پیش در جریان بود.

“یونی‌کردیت” در سال ۲۰۱۲ تایید کرده بود که در این زمینه با دولت آمریکا همکاری می کند.

در آن زمان گفته شد که هیپوورین‌بانک، موسسه مالی آلمانی که در سال ۲۰۰۵ به مالکیت یونی‌کردیت در آمد، در کانون تحقیقات قرار دارد.

آمریکا بانک ها متعددی را در ارتباط با نقض تحریم های ایران متهم یا جریمه کرده است.

این ها شامل بانک اچ‌اس‌بی‌سی بریتانیا، استاندارد چارترد، رویال بانک اسکاتلند و دویچه بانک آلمان هستندبسی بی سی

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

  دیگر عناوین خبری
  فیسبوک ما
 
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com