اجتماعی / اخبار / ایران / مهمترین
فوت ۱۵۷ نفر در کشور بر اثر غرق شدگی از اول فروردین تا امروز
شنبه, ۲۸ام اردیبهشت, ۱۳۹۸  
اشتراک گذاری

خبرآنلاین:پیرحسین کولیوند رئیس اورژانس کشور گفت: از ابتدای فروردین تا ۲۷ اردیبهشت امسال در سطح کشور ۲۲۹ نفر در محیط‌های آبی دچار غرق‌شدگی شدند که از این تعداد ۱۵۷ نفر فوت کردند.

از مجموع ۲۲۹ نفر غرق شده، ۷۲ نفر پس از نجات از غرق شدگی توسط اورژانس پیش بیمارستانی تحت مداوای اولیه قرار گرفتند و ۱۵۷ نفر نیز جان خود را طی این مدت از دست دادند.
وی اظهار داشت: طی ۵۸ روز گذشته ۸۰ درصد از فوتی های ناشی از غرق شدگی یعنی ۱۲۵ نفر مرد هستند و ۱۸ درصد از افراد غرق شده در گروه سنی ۴ تا ۱۰ سال قرار دارند.
کولیوند، تعداد مصدومان و فوتی های ناشی از غرق شدگی از اول فروردین تا ۲۰ اردیبهشت را ۲۲۹ نفر اعلام کرد و گفت: ۲۰ درصد مربوط به میانگین سنی ۱۱ تا ۲۱ سال، ۱۸ درصد مربوط به ۴ تا ۱۰ سال، ۱۵ درصد مربوط به ۳۱ تا ۴۰ سال، ۱۵ درصد مربوط به گروه سنی ۲۱ تا ۳۰ سال، ۱۰ درصد مربوط به گروه سنی ۴۱ تا ۵۰ سال، ۹ درصد مربوط به کودکان زیر ۳ سال، ۷ درصد مربوط به ۵۱ تا ۶۰ سال و ۶ درصد مربوط به گروه سنی ۶۱ سال و بیشتر است.
وی افزود: طی این مدت کوچکترین فرد غرق شده پسربچه ۶ ماهه در روستای تازه کند اردبیل بود که پس از انتقال به بیمارستان و درمان ترخیص شد. مسن ترین فرد غرق شده نیز خانم ۷۹ ساله در تهران بود که پس از انتقال به بیمارستان و درمان ترخیص شد.
کولیوند با اشاره به اینکه رودخانه ها در صدر حوادث ناشی از غرق شدگی هستند، تصریح کرد: در ۵۸ روز گذشته و از مجموع ۲۲۹ غریق از نظر تفکیک مکانی ۱۰۴ نفر معادل ۴۵ درصد از کل غریق ها در رودخانه ها، ۱۶ درصد در سایر محیط های آبی شامل (حوض، جوی و آب انبار)،۱۳ درصد در دریاچه پشت سد، ۱۱ درصد در دریا، ۷ درصد در استخر کشاورزی، ۵ درصد در کانال آب و ۳ درصد در استخر شنا دچار غرق شدگی شده اند.
وی ادامه داد: استان های سیستان و بلوچستان، مازندران و فارس در صدر بیشترین حوادث ناشی از غرق شدگی هستند و در ۵۸ روز گذشته بیشترین غرق شدگی به ترتیب در استان های سیستان و بلوچستان با ۲۹ نفر، مازندران با ۲۰ نفر و تهران با ۱۶ نفر است و بیشترین فوتی نیز به ترتیب به استان های سیستان و بلوچستان با ۱۸ نفر، مازندران با ۱۳ نفر و خوزستان با ۱۰ نفر اختصاص دارد.
رئیس اورژانس کشور با بیان اینکه بیشترین حوادث ناشی از غرق شدگی در ۱۳ اردیبهشت بوده است، گفت: همچنین در ۵۸ روز گذشته بیشترین حوادث ناشی از غرق شدگی به ترتیب در روزهای ۱۳ اردیبهشت با ۲۷ مورد و روزهای ۹ اردیبهشت، ۱۶ و ۲۶ فروردین با ۹ مورد به وقوع پیوسته و در این مدت بیشترین فوتی ناشی از غرق شدگی به ترتیب در روزهای ۱۳ اردیبهشت با ۱۵ مورد، ۹ اردیبهشت و ۳۱ فروردین با ۸ فوتی بوده است.

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

 
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com