اخبار / ایران / سیاسی / مهمترین
حمله به ایران بدون مجوز کنگره آمریکا ممنوع است!
جمعه, ۲۱ام تیر, ۱۳۹۸  
اشتراک گذاری

طرح متمم به بودجه دفاعی ایالات متحده که هرگونه اقدام نظامی علیه ایران از سوی کاخ سفید را منوط به کسب مجوز کنگره می‌کند، در مجلس نمایندگان و با نتیجه ۲۵۱ بر ۱۷۰ تصویب شد.

«الیوت انگل» نماینده دموکرات ایالت نیویورک و «رو کانا» نماینده دموکرات ایالت کالیفرنیا در مجلس نمایندگان، این متمم را تنظیم و معرفی کرده بودند.

این طرح برای تبدیل شدن به قانون نیاز به تصویب سنا و امضای رئیس جمهوری آمریکا را دارد.

پیش از این تیم کین و تام یودال، دو سناتور دموکرات از ویرجینیا و آریزونا، تلاش کردند اقدام مشابهی در سنای آمریکا انجام داده و متممی را به لایحه بودجه دفاعی اضافه کنند که رای کافی به همراه نداشت و شکست خورد.

الیوت انگل، رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان روز جمعه ۲۱ تیرماه در بیانیه‌ای گفت: اگر رئیس جمهوری آمریکا می‌خواهد به جنگ برود، باید اول از کنگره اجازه بگیرد.

آقای انگل افزود: این مسئله برای حفظ پاسخگویی قوا در دولت است و جلوی رئیس جمهوری را برای دفاع از آمریکا نمی‌گیرد. الیوت انگل گفت: ایران، خطرناک است. من روی این تهدیدی که متحدان‌ و منافع ما را هدف گرفته، چشم‌هایم را نبسته‌ام ولی پیدا کردن راهی برای رفع این تهدیدها، نباید ما را وارد یک جنگ دیگر کند.

هشت نماینده دموکرات در مجلس نمایندگان به این متمم رای مخالف دادند. اکثر نمایندگان جمهوریخواه مجلس نمایندگان هم به آن رای مخالف دادند.

مت گاتز، نماینده جمهوری‌خواه ایالت فلوریدا که از حامیان پرزیدنت ترامپ است، به این متمم رای مثبت داد و گفت: هرگونه اقدام نظامی، باید در صحن همین مجلس بحث شده و اجازه‌اش صادر شود.

به گزارش سایت پولیتیکو، مایکل مک‌کال، نماینده جمهوری‌خواه ایالت تگزاس و نفر دوم کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان از این متمم انتقاد کرده و گفت: با این کار، گزینه اقدام مشروع از روی میز برداشته می‌شود، در مقابل تهدید فزاینده ایران نشان می‌دهد که آمریکا اختلاف دارد و امنیت آمریکا را کم می‌کند.

طبق این متمم، مجوز هرگونه اقدام نظامی و تامین بودجه آن از سوی کاخ سفید، باید از سوی کنگره صادر شود.رادیوآمریکا

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

 
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com