اخبار / ایران / سیاسی / مهمترین
شرکت نفتی پتروبراس: به دلیل تحریم‌های آمریکا به دو کشتی ایرانی سوخت نمی‌دهیم
شنبه, ۲۹ام تیر, ۱۳۹۸  
اشتراک گذاری

شرکت نفتی پتروبراس اعلام کرده که به دلیل تحریم‌های آمریکا از در اختیار دادن سوخت به دو کشتی ایرانی که چند هفته است در یک بندر برزیلی گیر افتاده‌اند خودداری می‌کند.

این دو کشتی باربری ایران چندین هفته است که به خاطر تحریم‌های وضع شده آمریکا علیه ایران قادر به سوختگیری و بازگشت به ایران نیستند.

آمریکا به جز تحریم‌هایی که علیه ایران وضع کرده، هشدار داده که کشورها و شرکت‌هایی را هم که با ایران همکاری کنند، مجازات خواهد کرد.

شرکت پتروبراس در بیانیه‌ای گفته است که از در اختیار دادن سوخت به دو کشتی ایرانی به خاطر آن که شرکتی که مالک این دو کشتی است تحت تحریم‌های آمریکا قرار دارد، خودداری کرده است.

این شرکت گفته است اگر سوخت در اختیار این دو کشتی قرار می‌داد، می‌توانست از سوی آمریکا مجازات شود که چنین کاری، خسارت جدی به شرکت وارد می‌کرد.

پتروبراس گفته است شرکت‌های دیگری در برزیل هستند که می‌توانند سوخت در اختیار دو کشتی ایرانی بگذارند.یک مقام برزیلی گفته است این دو کشتی ایرانی اوائل ماه پیش وارد این بندر شدند.

این دو کشتی با محموله اوره که از آن برای تولید کود شیمیایی استفاده می‌شود به برزیل رفتند و قرار بود با ذرت به ایران برگردند.شرکت مادر این دو کشتی به تماس‌های خبرگزاری فرانسه برای اظهارنظر در این باره پاسخی نداده است.پتروبراس شرکتی برزیلی و چند ملیتی است و دفاتر آن در سائوپائولو و نیویورک است.

اخیرا یک دادگاه رای داد که سوخت باید در اختیار دو کشتی ایرانی قرار داده شود اما یک قاضی دیوان عالی برزیل در جلسه‌ای که پشت درهای بسته برگزار شد، رای این دادگاه را نقض کرد.بی بی سی

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

 
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی