اخبار / اقتصاد / ایران / مهمترین
هزاران میلیارد تومان ارزش افزوده صادرات نزد سازمان امور مالیاتی
پنجشنبه, ۳۱ام مرداد, ۱۳۹۸  
اشتراک گذاری

سعیدی‌مبارکه عضو کمیسیون اقتصادی مجلس :هزاران میلیارد تومان ارزش افزوده صادرات در قبضه سازمان امور مالیاتی

وی به رویداد ۲۴ گفت: در حال حاضر بالغ بر هزار میلیارد تومان از ارزش افزوده صادرات تولیدکنندگان قیر کشور بیش از یک سال در نزد سازمان امور مالیاتی به‌عنوان ارزش افزوده صادرات معطل مانده که این موضوع حتماً به صنعت ما آسیب وارد می‌کند.

اردیبهشت‌ماه سال جاری کمیسیون اقتصادی مصوبه‌ای را از نظر نمایندگان عضو این کمیسیون گذراند که براساس آن حداکثر زمان قانونی استرداد مالیاتی از دو ماه مندرج در لایحه دولت به یک ماه کاهش و مقرر شد در مدت زمان کوتاهی این طرح در صحن علنی به تصویب نمایندگان برسد که با گذشت سه ماه همچنان معوق مانده است.

متاسفانه نقدینگی عظیمی از بخش خصوصی صادرات‌محور به‌عنوان «استرداد ارزش افزوده صادرات» در نزد سازمان امور مالیاتی بلوکه شده که در انتظار تصویب اصلاحیه لایحه در صحن علنی است.

اما در این لایحه که تنظیم آن در کمیسیون اقتصادی دو سال زمان برد، ما تنبیهاتی را برای دولت و سازمان امور مالیاتی در نظر گرفته‌ایم که در صورت دیرکرد در استرداد ارزش افزوده صادرات، این سازمان باید به مودی مالیاتی جریمه پرداخت کند.

سعیدی با اعتراض نسبت به مسدود شدن بخش عظیمی از نقدینگی بخش خصوصی در سازمان امور مالیاتی گفت: برای مثال در حال حاضر بالغ بر هزار میلیارد تومان از ارزش افزوده صادرات تولیدکنندگان قیر کشور بیش از یک سال در نزد این سازمان به‌عنوان ارزش افزوده صادرات معطل مانده که این موضوع حتماً به صنعت ما آسیب وارد می‌کند.

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

 
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com