اخبار / ایران / کارگری / مهمترین
تجمع کارگران شهرداری سی سخت
شنبه, ۳۰ام شهریور, ۱۳۹۸  
اشتراک گذاری

ایلنا، صبح امروز (سی ام شهریور ماه) کارگران شهرداری سی سخت در استان کهکیلویه و بویراحمد در اعتراض به ۶ماه معوقات مزدی خود، مقابل ساختمان شهرداری تجمع کردند.

این کارگران می‌گویند: در شرایط فعلی که در آستانه سال تحصیلی قرار داریم، نگران تامین  مخارج مربوط به شروع سال تحصیلی فرزندان خود هستیم.

کارگران شهرداری سی سخت می‌گویند: شهرداری هیچ برنامه‌ای برای پرداخت بخشی از مطالبات‌مان را ندارد.

مسعود مظفری (سرپرست شهرداری سی سخت) با تایید اجتماع صنفی کارگران شهرداری به ایلنا گفت: مهمترین موضوع در شهرداری سی سخت تاخیر در پرداخت حقوق کارکنان و کارگران است. در حال حاضر کارگران شهرداری سی سخت۶ ماه مطالبات معوقه دارند که این موضوع آنها را در شرایط سخت مالی قرار داده است.

او با بیان اینکه شهرداری سی سخت کمبود منابع مالی دارد و در حال حاضر بیش از ۸ میلیارد تومان به  نهادهای دولتی همانند تامین اجتماعی و دارایی بدهکار است، گفت: به عنوان سرپرست شهرداری سی سخت دست یاری به‌سوی مسئولان دراز می‌کنم تا به ما کمک کنند.

وی با اشاره به اینکه اتکای درآمدهای شهرسی سخت بر عوارض ساخت و ساز است، ادامه داد: اکنون شهر سی سخت همانند اغلب شهرهای کشور به دلیل رکود در بازار مسکن با چالش جدی روبه‌رو شده و توان پاسخ به طلبکاران مالی خود به ویژه کارگران شاغل در شهرداری را نیز ندارد.

سرپرست شهرداری سی سخت با بیان اینکه بخش دیگری از منابع درآمدی شهر مربوط به درآمد حاصله از ورود گردشگران به این شهر است که نیمه دوم سال به دلایلی همانند سردی آب و هوا به حداقل کاهش می‌یابد، در ادامه افزود: پیش از این بخش دیگری از درآمد مستقیم شهرداری سی سخت از محل درآمد یک واحد معدنی و جایگاه سی ان جی تامین می‌شود که هر دو این واحدها از ماه‌ها پیش به دلیل مشکلاتی غیرفعال شده‌اند.

او در ارتباط به طلب‌های شهرداری سی سخت گفت: در حال حاضر شهرداری فقط بابت عوارض چندین میلیارد تومان از چند نهاد دولتی مستقر در این شهر طلبکار است، درصورتی‌که این نهادها بتوانند مطالبات معوقه خود را به شهرداری بپردازند شهرداری توانایی پرداخت بخش زیادی از معوقات مالی و بیمه‌ای کارگران را خواهد داشت.

سرپرست شهرداری سی سخت با بیان اینکه شهرداری هر ماه مبلغی حدود۳۲۰ میلیون تومان بابت دستمزد و۱۳۰میلیون تومان بابت هزینه‌های جاری شهرداری پول نیاز دارد، افزود: متاسفانه درآمد ماهانه شهرداری سی سخت هم اکنون به حدود ۱۵۰ میلیون تومان می‌رسد که این پول جوابگوی مخارج جاری شهرداری نیست.

مظفری در بخش دیگری از سخنان خود درباره درآمد مغفول شهرداری سی سخت گفت: عمده‌ترین درآمد شهرداری که می‌تواند کمک شایانی به شهر کند، سهم شهرداری‌ها از اجرای قانون ارزش افزوده است. در شروع اجرای قانون سهم شهرداری و سازمان مالیاتی برابر و با گذشت زمان سهم شهرداری‌ها کاهش یافت و به یک سوم رسید، لذا انتظار می‌رود با اصلاح قوانین و مقررات سهم شهرداری نیز اصلاح شود.

این مسئول در بخش پایانی سخنان خود با بیان اینکه صبح امروز با مراجعه به استانداری کهکیلویه و بویراحمد مبلغ ۵۶ میلیون تومان بابت ارزش افزوده به شهرداری پرداخت شده است، گفت: این مبلغ کم قابل پرداخت به کارگرانی که نیازمند منابع مالی کافی برای تامین کیف و کفش و سایر ملزومات سال تحصیلی فزندانشان هستند، نیست.

مظفری در پایان تاکید کرد: تنها راه برون رفت از مشکلات مالی اجرای برنامه‌های مالی پایدار است که بتوان منابع درآمدی شهرداری را افزایش داد که آنهم نیازمند منابع مالی و مساعدت مسئولان است.

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

 
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com