اخبار / جهان / سیاسی / مهمترین
آمریکا: حکومت اسد و روسیه حملات به مناطق مسکونی را متوقف کنند
شنبه, ۱۸ام آبان, ۱۳۹۸  
اشتراک گذاری

وزارت خارجه آمریکا جمعه ۱۷ آبان حملات اخیر نیروهای ارتش سوریه، با حمایت روسیه، به مناطق مسکونی در ادلب و شمال غربی سوریه را «به شدت» محکوم کرده است.

دفتر سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای تاکید کرده است که حملات ۴۸ ساعت اخیر نیروهای دولتی سوریه به ادلب و دیگر مناطق شمال غربی باعث کشته غیرنظامیان و تخریب زیرساخت‌های این مناطق شده است.

این بیانیه می گوید، در حملات دو روز اخیر نیروهای ارتش سوریه به این مناطق ۱۲ نفر کشته و در حدود ۴۰ نفر مجروح شده‌اند.

وزارت خارجه آمریکا تاکید کرده است، حملات اخیر به مناطق شمال غربی سوریه بیانگر ادامه رویکرد هدفمند نیروهای روسی و ارتش سوریه علیه غیرنظامیان و زیر ساخت‌ها است.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا تصریح کرده است: ما از روسیه و حکومت بشار اسد می خواهیم ضمن حل منازعه در سوریه از طریق راه حلی سیاسی توسط سازمان ملل متحد، به جنگ در مناطق غیر نظامی پایان دهند.

ادلب در شمال غربی سوریه ، آخرین منطقه مهمی‌ است که مخالفان مسلح حکومت بشار اسد و نیروهای اسلامگرا، پس از آن‌که دولت مرکزی کنترل بخش‌های وسیعی از کشور را در دست گرفت، همچنان در کنترل دارند. ارتش سوریه با پشتیبانی روسیه تابستان امسال عملیاتی را در این منطقه انجام داد.

جنگ داخلی هشت و سال نیم در سوریه تاکنون باعث کشته شدن صدها هزار نفر و آوارگی ۱۳ میلیون نفر شده است که نیمی از این آوارگان خاک سوریه را ترک کرده اند.

روپرت کُلویل، سخنگوی کمیسیون حقوق بشر سازمان ملل، روز جمعه به خبرنگاران در ژنو گفت، در شش ماه گذشته نیروهای دولتی سوریه به ۶۰ تاسیسات پزشکی و درمانی در ادلب حمله کرده اند از جمله در هفته اخیر چهار مرکز درمانی در این منطقه مورد حمله قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: ما قادر نیستیم که بگوییم تک، تک این حملات عمدی بوده اند یا نه، اما اگر در مقیاس وسیع به این حملات توجه کنید، این به این نتیجه گیری می رسید که دستکم بخشی از این حملات نیروهای دولتی علیه مراکز درمانی عمدی است.رادیو فردا

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

 
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی