نسخه چاپی / وب سایت خبری - تحلیلی روزنه

 
اخبار / ایران / سیاسی / مهمترین
پنتاگون:نشانه‌هایی از اقدامات تعرضی ایران وجود دارد
اشتراک گذاری

یک مقام ارشد پنتاگون، وزارت دفاع آمریکا، روز چهارشنبه ۱۳ آذر گفت نشانه‌هایی از اقدامات تعرضی بالقوه ایران در آینده وجود دارد.

پس از وقوع حملاتی به نفتکش‌ها در آب‌های خلیج فارس و در نزدیکی سواحل امارات متحده عربی و حمله به تاسیسات نفتی عربستان سعودی در تابستان امسال، تنش در منطقه افزایش یافته است.

واشینگتن ایران را مسئول حملات به زیرساخت‌های انرژی جهانی متهم کرده ولی حکومت جمهوری اسلامی این اتهام را رد کرده است.

جان رود، نفر سوم وزارت دفاع آمریکا، به خبرنگاران گفت: «ما در عین حال شواهدی حاکی از احتمال وقوع اقدامات تعرضی ایران می‌بینیم که به دلایل روشن وارد جزئیات آن نمی‌شوم».آقای رود هیچ شواهدی ارائه نداد و نگفت اقدامات تعرضی ایران در چه بازه زمانی اتفاق خواهد افتاد.او افزود: «ما به حکومت ایران در مورد پیامدهای هر گونه اقدام بالقوه تعرضی پیام صریح و قاطعی داده‌ایم».

شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان روز سه‌شنبه در گزارشی اعلام کرده بود که تهدیدات جدید ایران علیه نیروها و منافع ایالات متحده آمریکا در خاورمیانه است.یکی از منابع این شبکه گفته که اطلاعات مربوط به تهدیدهای ایران از سوی آژانس‌های نظامی و اطلاعاتی ایالات متحده در ماه نوامبر گردآوری شده است.

آمریکا در ماه‌های اخیر برای مقابله با آنچه که آن را «رفتار تحریک‌آمیز» ایران توصیف می‌کند چند هزار نیروی نظامی دیگر و همین‌طور بمب‌افکن و سامانه‌های دفاع موشکی در خاورمیانه مستقر کرده است.رادیو فردا

 
 
http://rowzane.com/news/article=174907