اخبار / اقتصاد / مهمترین
بیش از سه میلیون آمریکایی خواهان بیمه بیکاری می باشند
پنجشنبه, ۷ام فروردین, ۱۳۹۹  
اشتراک گذاری

گزارش‌ها حاکی است با شیوع ویروس کرونا، طی یک هفته گذشته ۳.۳ میلیون نفر در آمریکا برای برخورداری از تسهیلات مالی اختصاص داده شده برای بیکاران ثبت نام کرده‌اند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس می‌گوید این رقم بیش از چهار برابر رکورد قبلی تقاضا برای دریافت تسهیلات بیکاری در سال ۱۹۸۲ است.

این گزارش می‌گوید چنین شمار بزرگی از تقاضا برای کمک‌های مالی مختص بیکاران نشان‌دهنده رکود در اقتصاد آمریکا و از دست رفتن درآمد بخش بزرگی از شاغلانی است که در رستوران‌ها، هتل‌ها، شرکت‌های هواپیمایی و دیگر بخش‌های خدماتی کار می‌کردند.

بر اساس این گزارش، فروش خودرو در کشور به شدت سقوط کرده و خودروسازان واحدهای تولیدی خود را می‌بندند. حال بسیاری از کسانی که فعال این حوزه‌ها هستند با بیکاری و ناتوانی در بازپرداخت بدهی‌های بانکی خود مواجهند.

این گزارش می‌گوید نرخ بیکاری کشور نیز می‌تواند از ۳.۵ درصد در ماه گذشته به ۱۳ درصد در ماه مه، دو ماه دیگر، برسد، در حالی که رکورد قبلی در پایان سال ۲۰۰۹ تنها حدود ۱۰ درصد بود.

آسوشیتدپرس همچنین می‌گوید برخی کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند تولید ناخالص داخلی آمریکا حتی حدود ۳۰ درصد کاهش یابد.

سنای ایالات متحده یک بسته دو تریلیون دلاری محرک‌های اقتصادی برای مقابله با پیامدهای ناشی از شیوع ویروس کرونای جدید را تصویب کرده است.

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 
 
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com