اجتماعی / اخبار / جهان / مهمترین
کرونا در جهان؛ شمار قربانیان از ۶۰ هزار نفر گذشت
شنبه, ۱۶ام فروردین, ۱۳۹۹  
اشتراک گذاری

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در سراسر جهان تا ظهر شنبه ۴ آوریل (۱۶ فروردین) به بیش از ۱ میلیون و ۱۳۳ هزار نفر و شمار قربانیان این بیماری نیز به بیش از ۶۰ هزار نفر رسید.

از این تعداد، ایالات متحده آمریکا با بیش از ۲۷۷ هزار و ۶۰۰ بیمار و اسپانیا با بیش از ۱۲۴ هزار و ۷۰۰ بیمار بیشترین موارد آلوده به کووید ۱۹ را به خود اختصاص داده‌اند.

در حال حاضر۱۰ کشوری که بالاترین شمار مبتلایان به کرونا در جهان را دارند، علاوه بر ایالات متحده و اسپانیا عبارتند از: ایتالیا، آلمان، فرانسه، چین، ایران، بریتانیا، ترکیه و سوئیس.

بیشترین شمار قربانیان این ویروس نیز همچنان در ایتالیا (۱۴ هزار و ۶۸۱ نفر) به ثبت رسیده است و پس از آن اسپانیا (۱۱ هزار و ۷۴۴ نفر) قرار دارد.

آخرین اطلاعات جهانی دربارۀ مبتلایان و قربانیان ویروس کرونا در روز شنبه ۱۶ فروردین (چهارم آوریل) را می‌توانید در ادامه پیگیری کنید.۰۴.۰۴.۲۰۲۰ 13:33 GMT

سنگین‌ترین آمار تلفات روزانه کرونا در بریتانیا؛ ۷۰۸ مرگ در یک روز

مقامات بهداشت بریتانیا روز شنبه اعلام کردند که تنها در ۲۴ ساعت گذشته ۷۰۸ نفر از مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور جان باخته اند.

این بدترین آمار روزانه تلفات کرونا تا کنون بوده و شمار کل بان باختگان کرونا در بریتانیا را به ۴ ۳۱۳ نفر افزایش داده است.شمار کل مبتلایان به کووید ۱۹ در این کشور نیز به ۴۱ هزار و ۹۰۳ نفر رسیده است.

آلمان؛ ابتلای ۶۰۸۲ نفر به کرونا در یک شبانه روز

موسسه دولتی روبرت کوچ  آلمان روز شنبه با انتشار گزارشی از شناسایی ۶۰۸۲ مورد جدید ابتلا به کرونا در این کشور طی ۲۴ ساعت منتهی به شنبه خبر داد که کاهشی جزئی را در شمار مبتلایان در مقایسه با آمارهای منتشر شده یک روز پیش از این نشان می دهد.

به این ترتیب شمار کل مبتلایان به کووید ۱۹ در آلمان به ۸۵ هزار و ۷۷۸ نفر رسید؛ بیشترین میزان آلودگی نیز در ایالت بایرن گزارش شده است.

شمار مرگ و میرهای کرونا نیز در این کشور به هزار و ۱۵۸ نفر رسیده است.بر اساس توافقی که میان ایالتهای آلمان شکل گرفته است، تا ۱۹ آوریل در سراسر این کشور محدودیتهای رفت و آمد با هدف کنترل شیوه کرونا اعمال خواهد شد.یورونیوز

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

 
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com