اجتماعی / اخبار / جهان / مهمترین
کرونا در جهان؛ بیش از پنج میلیون مبتلا و ۳۳۸ هزار فوتی
شنبه, ۳ام خرداد, ۱۳۹۹  
اشتراک گذاری

کرونا در جهان؛ بیش از پنج میلیون مبتلا و ۳۳۸ هزار فوتی، برزیل کانون جدید کرونا

آمریکا، برزیل، روسیه، بریتانیا، اسپانیا، ایتالیا، فرانسه، آلمان، ترکیه و ایران به ترتیب بیشترین مبتلایان به ویروس کرونا را در جهان دارند. در هند و پرو هم شمار مبتلایان و فوتی​‌های کووید-۱۹ به صورت جهشی افزایش داشته است.

آمریکا  با یک میلیون و ۶۰۰ هزار مبتلا و نزدیک به ۹۶ هزار فوتی کرونا رتبه نخست را در میان کشورهای جهان دارد.

برزیل به یکی از کانون‌های جدید کرونا تبدیل شده است. این کشور روز شنبه ۲۳ مه (سوم خرداد) طبق آخرین گزارش دانشگاه جانز هاپکینز با ۳۳۰ هزار مبتلا جای روسیه را که پیش از این رتبه دوم را در فهرست ۱۰ کشور کرونایی داشت گرفت. در برخی از روزهای گذشته تعداد فوتی‌ها در برزیل از مرز هزار نفر در شبانهروز گذشت. کارشناسان گمان می‌کنند که تعداد واقعی مبتلایان در برزیل می‌تواند تا ۱۵ برابر بیشتر از میزان رسمی ثبت شده باشد.

روسیه که زمانی دسته دسته تیم پزشکی و دارو به چهارگوشه دنیا اعزام می‌کرد اکنون با ۳۲۶ هزار مبتلا روز به روز بیشتر در باتلاق کرونا فرو می‌رود. طبق داده‌های دانشگاه جانز هاپکینز این کشور از سومین جایگاه درمیان کشورهای کرونایی جهان برخوردار است.

تعداد مبتلایان به کرونا در بریتانیا از مرز ۲۵۵ هزار نفر گذشته اما این کشور به لحاظ شمار قربانیان با ۳۶ هزار فوتی بعد از آمریکا همچنان جایگاه دوم را در جهان حفظ کرده است.

افزایش مرگ و میر در اسپانیا

در شرایطی که اسپانیا در حال کاهش محدودیت‌های وضع شده برای مقابله با ویروس جدید کرونا است، در ۲۴ ساعت گذشته تعداد مرگ و میر ناشی از بیماری کووید -۱۹ در این کشور افزایش داشت. بر اساس آمار رسمی تنها روز جمعه بیش از ۶۸۸ نفر در اسپانیا جان باختند.

وضعیت کشورهای رتبه‌های پنجم تا دهم در آلودگی به ویروس کرونا در چند روز گذشته تغییری نکرده است.

بعد از ایران کشور هند با ۱۲۵ هزار نفر آلوده به ویروس کرونا در جایگاه یازدهم کشورهای کرونایی جهان قرار گرفته اما تعداد فوتی‌ها در این کشور حدود ۳۵۰۰ نفر اعلام شده است.

یکی دیگر از کشورهایی که به ۱۰ کشور کرونایی جهان نزدیک شده پرو است که با ۱۱۱ هزار بیمار کرونایی در جایگاه دوازدهم قرار گرفته است.دویچه وله

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 
 
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com