اجتماعی / اخبار / ایران / مهمترین
چادرنشینی درکرمانشاه بعد از تخریب خانه‌ها
شنبه, ۱۷ام خرداد, ۱۳۹۹  
اشتراک گذاری

یازده روز قبل انتشار فیلم زنی به نام آسیه پناهی در شهرک فدک کرمانشاه انتقادات زیادی را متوجه شهرداری این شهر کرد.

به گزارش خبرنگار عصر ایران، اتفاقی که موجب برکناری رئیس و قائم مقام اداره اجراییات، مسئول امور حقوقی و نیز تعلیق شهردار منطقه سه کرمانشاه شد.

شهرک فدک یکی از شهرک‌های محروم شهر کرمانشاه است که در حاشیه‌‌ شرقی کرمانشاه قرار دارد. ساکنان آن در نزدیکی یک قبرستان زندگی می‌کنند.

زمین‌هایی که برخی از شهروندان کرمانشاه در آن ساکن شده‌اند، از طرف سازمان اوقاف و امور خیریه به آن‌ها فروخته شده بود اما اکنون شهرداری کرمانشاه ساخت‌و‌ساز در آن‌ها را غیرقانونی اعلام کرده است.

 شهرداری بارها اقدام به تخریب این منازل کرده است و بنا به اظهار ساکنان این شهرک آخرین بار در سال ۹۰ نیز مشابه چنین اتفاقی رخ داده است.

آسیه پناهی، زن ۵۵ساله‌ کرمانشاهی گفته می‌شود به دلیل استنشاق گاز فلفل در این حادثه جان باخت. مرگ او با واکنش‌های زیادی از سوی مسئولان کشوری همراه شد.

با گذشت نزدیک به دو هفته از این رویداد، ۷ خانواری که خانه‌هایشان تخریب شد حالا در محوطه همان خانه‌های تخریب شده در چادر زندگی می‌کنند. در ادامه عکس‌های محمدمهدی فقیهی را از وضعیت زندگی کنونی آنها مشاهده کنید:بنا بر اظهار شاهدان محلی، شهرداری زمانی اقدام به تخریب خانه‌ها کرده که اغلب ساکنین در منزل حضور داشته‌اند. در مجموع هفت خانواده در این حادثه، محل زندگی‌شان را از دست داده‌اند.سقف یکی از خانه‌های تخریب‌شده در شهرک فدک به فضای درونی خانه ریخته است.

در فیلم‌های منتشر شده از این اتفاق مردی که ساکن یکی از این خانه‌ها بود، با قرار گرفتن روی سقف ساختمان سعی داشت از تخریب آن جلوگیری کند.اسپری‌ فلفل به‌جا مانده در محل تخریبوسایل زندگی بسیاری از این خانواده‌ها از روز حادثه تاکنون در بازمانده‌های ساختمان رها شده و خانواده‌ها هم مکانی ندارند تا وسایل را به آن جا منتقل کنند.مشاهدات میدانی و فیلم و عکس‌های منتشر شده از محل حادثه حاکی از وجود وسایل خانه مانند یخچال، گاز و فرش در میان خانه‌های تخریب شده است.

این موضوع تخریب در هنگام حضور ساکنان در خانه را تایید می‌کند. اهالی می‌گویند شهرداری بدون هیچ اخطاری اقدام به تخریب خانه‌ها کرده است.روز حادثه در ذهن کودکان این خانه‌ها که اکنون در چادرهای مسافرتی زندگی می‌کنند لحظات پر از ترس و بی‌پناهی را ثبت کرده است.کودکان این محل معمولا به فضای بازی یا امکانات رفاهی دسترسی ندارند.کودکی که به همراه خانواده‌اش در یکی از خانه‌های تخریب‌شده شهرک فدک زندگی می‌کرد، حالا به خرابه‌های خانه‌شان نگاه می‌کند.

کودکان این محل معمولا به فضای بازی یا امکانات رفاهی دسترسی ندارند.
روز حادثه در ذهن کودکان این خانه‌ها که اکنون در چادرهای مسافرتی زندگی می‌کنند لحظات پر از ترس و بی‌پناهی را ثبت کرده است.
بنا بر اظهار شاهدان محلی، شهرداری زمانی اقدام به تخریب خانه‌ها کرده که اغلب ساکنین در منزل حضور داشته‌اند. 
در مجموع هفت خانواده در این حادثه، محل زندگی‌شان را از دست داده‌اند.
سقف یکی از خانه‌های تخریب‌شده در شهرک فدک  به فضای درونی خانه ریخته است. 
در فیلم‌های منتشر شده از این اتفاق مردی که ساکن یکی از این خانه‌ها بود، با قرار گرفتن روی سقف ساختمان سعی داشت از تخریب آن جلوگیری کند.
اسپری‌ فلفل به‌جا مانده در محل تخریب
وسایل زندگی بسیاری از این خانواده‌ها از روز حادثه تاکنون در بازمانده‌های ساختمان رها شده و خانواده‌ها هم مکانی ندارند تا وسایل را به آن جا منتقل کنند.
مشاهدات میدانی و فیلم و عکس‌های منتشر شده از محل حادثه حاکی از وجود وسایل خانه مانند یخچال، گاز و فرش در میان خانه‌های تخریب شده است. این موضوع تخریب در هنگام حضور ساکنان در خانه را تایید می‌کند. 
اهالی می‌گویند شهرداری بدون هیچ اخطاری اقدام به تخریب خانه‌ها کرده است.
کودکی که به همراه خانواده‌اش در یکی از خانه‌های تخریب‌شده شهرک فدک زندگی می‌کرد، حالا به خرابه‌های خانه‌شان نگاه می‌کند.

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

 
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com