اخبار / ایران / سیاسی / مهمترین
عربستان، توقیف محموله تسلیحات ایران برای حوثی‌ها
سه شنبه, ۱۰ام تیر, ۱۳۹۹  
اشتراک گذاری

العربیه،یک مقام عربستانی روز دوشنبه ۲۹ ژوئن ۲۰۲۰ اعلام کرد این کشور مقادیر زیادی از تسلحات ایرانی که به مقصد پیکارجویان حوثی یمن قاچاق می‌شد را توقیف کرد.

این مقام سعودی تاکید کرد که تسلیحاتی که حوثی‌ها با استفاده از آنها سعودی را مورد هدف قرار می‌دهند، ایرانی هستند و گزارش بین‌المللی اخیر نکته جدیدی درباره سیاست‌های ایران ندارد، این در حالی است که ایران شبه‌نظامیان «تروریست» در سوریه، عراق، یمن و لبنان را کمک تسلیحاتی می‌کند.

در همین ‌باره عبدالله المعلمی، سفیر سعودی در سازمان ملل هم روز دوشنبه گفت که جهان خطرات توسعه‌طلبی‌های منطقه‌ای ایران را دریافته و «ما بارها درباره نادیده گرفتن این اقدامات ایران هشدار داده بودیم.»

المعلمی به شباهت‌های تسلیحاتی که ایران به گروه‌های شبه‌نظامی «تروریستی‌اش» در سوریه، عراق، لبنان با تسلیحاتی که در اختیار حوثی‌های یمن قرار گرفته اشاره و تاکید کرد که جهان همینک نگرانی‌های کشورهای خلیج عربی درباره سیاست‌های ایران را درک می‌کند.

برایان هوک، مسئول گروه اقدام ایران در وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا روز یکشنبه ۲۸ ژوئن گفت که ممنوعیت تسلیحاتی که سازمان ملل علیه ایران وضع کرده باید ادامه داشته باشد تا مانع تبدیل شدن این کشور به تاجر تسلیحات مورد علاقه سازمان‌های تروریستی و سرکش جهان شود.

برایان هوک در گفتگو با آسوشیتدپرس تاکید کرد جهان باید تهدیدات انتقامجویانه ایران درباره تمدید تحریم‌های تسلیحاتی را نادیده بگیرد. تحریم‌های فعلی در ماه اکتبر به پایان می‌رسد و برایان هوک تهدیدات ایران را «یکی از روش‌های مافیا» توصیف کرد.

هوک گفت: «اگر براساس قواعد ایران بازی کنید، ایران بازی را می‌برد، این روش مافیا است که شهروندان را ترسانده و آنها به پذیرفتن چیزی از ترس روی دادن چیز بدتری وا می‌دارد.»

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 
 
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی