اخبار / ایران / کارگری / مهمترین
تجمع کارگران شهرداری دزفول در اعتراض به معوقات مزدی
دوشنبه, ۱۶ام تیر, ۱۳۹۹  
اشتراک گذاری

گروهی از کارگران شهرداری شهر دزفول، صبح امروز در اعتراض به چند ماه از معوقات مزدی خود دست از کار کشیده و در محدوده ساختمان شهرداری تجمع کردند.

یکی از منابع خبری در شهرداری دزفول به خبرنگار ایلنا گفت: کارگرانی که در واحد فضای سبز شهرداری دزفول به‌صورت قراردادی مشغول کارند، صبح امروز (۱۶ تیر ماه) در اعتراض به معوقات مزدی خود در محدوده داخلی ساختمان شهرداری تجمع کردند.

این تعداد از کارگران شهرداری دزفول که در دو ماه گذشته دستمزد و حق بیمه آنها پرداخت نشده است، می‌گویند: چندین سال است مطالبات مزدی و بیمه‌ای معوقه داریم. در حال حاضر نیز دستمزد اردیبهشت و خرداد ماه پرداخت نشده و حق بیمه‌ها نیز چند ماه به تامین اجتماعی پرداخت نشده است. این موضوع باعث شده تا تامین اجتماعی از تمدید و تعویض دفترچه‌های درمانی کارگران خودداری کند.

این کارگران می‌گویند که حداقل حقوق دریافتی کفاف زندگی خانوادگی‌شان را نمی‌دهد و با این وجود بسیاری از مزایای مزدی کارگران فضای سبز همانند اضافه‌کاری‌ها و تعطیل‌کاری‌ها پرداخت نمی‌شود.

کارگران شهرداری دزفول با بیان اینکه با وضعیت موجود، نگران ابتلاء به ویروس کرونا هستیم، تصریح می‌کنند: مدیریت شهری دزفول هنوز تمهیدات قابل قبولی برای پیشگیری کارگران از ابتلا به کرونا انجام نداده‌ و لوازم بهداشتی همانند ماسک و دستکش در اختیار کارگران قرار نمی‌دهد.

آنها مدعی هستند که ۱۵ نفر از همکارانشان مبتلا به کرونا شده‌اند.طبق اظهارات این کارگران؛ تاخیر در پرداخت مطالبات مزدی درحالی ادامه دارد که از سوی مسئولان شهرداری و شورای شهر گفته می‌شود شهرداری به دلیل رکود در بازار مسکن همانند اغلب شهرهای کشور با چالش جدی روبه‌رو شده و منابع مالی خود را از دست داده است. با این وجود به دنبال هیچ برنامه‌‌ای برای افزایش منابع درآمدی شهرداری نیستند.

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

 
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی