اخبار / ایران / سیاسی / مهمترین
فرانسه؛ بازداشت ۴ نفراز” مرکز الزهرا” مرتبط با ایران
پنجشنبه, ۲۷ام شهریور, ۱۳۹۹  
اشتراک گذاری

العربیه،به گفته یک منبع قضایی فرانسه، ۴ تن از مسئولان پیشین «مرکز الزهراء فرانسه» درگراند سانت واقع در شمال کشور به دلیل مشکوک بودن به ادامه فعالیت‌های خود در این مرکز، برغم انحلال این انجمن از روز سه شنبه ۱۵ سپتامبر در بازداشت پلیس هستند.

دفتر دادستانی در دانکرک، پرونده تحقیقات خود را در سپتامبر ۲۰۱۹ در مورد «مشارکت در انجمن منحله یا حفظ فعالیت آن» باز کرد. دادستانی در این رابطه گفت که ۴ مسئول پیشین که سه‌شنبه ۱۵ سپتامبر بازداشت شدند، ظاهرا « فعالیت‌های خود نظیر سخنرانی و دیدارهای تبلیغی» در مکان مرکز یا شبکه‌های اجتماعی را آغاز کرده بودند.

مسئولان أمور در مارس ۲۰۱۹ این انجمن را منحله اعلام کردند و کریستوف کاستانر وزیر کشور در آن تاریخ گفته بود که «فعالیت‌های آن» به گونه‌ای است که جهاد مسلحانه را امری قانونی قلمداد می‌کند.

دادگاه نیز تاکید کرد این مرکز « تبلغات ستایش کننده مبارزه مسلحانه و تحریک تنفر و خشونت از طریق رساندن پیام های ضد یهودیت را نشر می دهد که می تواند به خطر ارتکاب اقدامات تروریسستی منجر شود».

مرکز الزهراء در اکتبر ۲۰۱۸ هدف عملیات ضد تروریستی و بازرسی های اداری قرار گرفت که طی آن سلاح‌های جنگی بدون مجوز از این مرکز به دست آمد.

در این تحقیقات روابط مستحکم میان مرکز الزهراء با سرویس اطلاعاتی ایران با توجه به همگرایی عقیدتی این مرکز با ایران روشن گردید که در سال ۲۰۰۵ تاسیس شد و برای حزب الله تبلیغ می‌کرد که همین امر توجه محافل امنیتی فرانسه را به خود جلب کرد.مسئولان فرانسوی، این مرکز را بسته و دارایی های آن را به اتهام تبلیغ افراط گرایی و تروریسم به مدت ۶ ما مسدود کردند.

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 
 
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی