اخبار / جهان / سیاسی / مهمترین
فریاد الله‌اکبر و تعطیلی بخشی از فرودگاه فرانکفورت
یکشنبه, ۲۸ام دی, ۱۳۹۹  
اشتراک گذاری

فریاد الله‌اکبر سبب تعطیلی موقت بخشی از فرودگاه فرانکفورت شد

درگیری پلیس با مردی جوان در یکی از ترمینال‌های فرودگاه بین‌المللی فرانکفورت موجب تعطیلی موقت فرودگاه و اختلال در برنامه پروازها شد. این مرد همراه با چمدانی مشکوک فریاد الله اکبر سر داده و تهدید کرده بود “همه را می‌کشد”.

شامگاه شنبه ۱۶ ژانویه (۲۷ دی) بخش‌هایی از فرودگاه بین‌‌المللی فرانکفورت به دلیل عملیات گسترده پلیس به طور موقت مسدود شد.

به گفته پلیس فدرال آلمان این اتفاق در پی آن رخ داد که گزارش‌ شد، یک فرد مسلح در محوطه ترمینال یک فرودگاه مشاهده شده و همچنین مردی جوان در این ترمینال با یک مأمور پلیس درگیر شده است.

طبق گزارش پلیس، این مرد ۳۸ ساله، ماسک به همراه نداشته و پس از آنکه یک مأمور پلیس به او تذکر داده، خشمگین شده و چمدانی را مقابل یک بادجه کنترل پاسپورت قرار داده است. این مرد جوان سپس داد زده “همه‌تان را می‌کشم” و فریاد الله اکبر سر داده است.

به گفته پلیس او پس از این فریادها تلاش کرده تا از دست مأموران بگریزد، اما موفق نشده و پلیس‌ها این مرد را بازداشت کرده‌اند. بررسی‌های کارشناسان نیز نشان داده که چمدان مشکوکی که این شخص مقابل باجه جای گذاشته، بی‌خطر بوده است.

به گفته یک سخنگوی پلیس این فرد به یک درمانگاه روانی منتقل شده و هیچ مدرکی دال بر انگیزه‌های سیاسی یا داشتن همدست پیدا نشده است. با این حال تحقیقات در مورد او از جمله به ظن تهدید و مقاومت در برابر پلیس به جریان افتاده‌اند.

پلیس در طی بازرسی‌های خود هیچ فرد مسلح دیگری را در فرودگاه پیدا نکرده است.

به گفته سخنگوی پلیس فدرال مسدود شدن موقت فرودگاه فرانکفورت منجر به اختلال گسترده در برنامه پروازها شده است. بیش از صد مأمور پلیس در این عملیات شرکت داشته‌اند.

فرودگاه بین‌المللی فرانکفورت یکی از بزرگترین فرودگاه‌های جهان است که سالانه میلیون‌ها مسافر و همچنین محموله‌های باری از طریق آن جابه‌جا می‌شوند.دویچه وله

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

 
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی