نسخه چاپی / وب سایت خبری - تحلیلی روزنه

 
اخبار / ایران / سیاسی / مهمترین
ادامه اختلال در سامانه سوخت و واکنشهای حکومتی
اشتراک گذاری

رادیو فردا:در واکنش به حمله سایبری هفته جاری به جایگاه‌های سوخت در ایران، وزیر کشور این اقدام را «آغاز برنامه‌ریزی دشمن برای آبان‌ماه» عنوان کرد و یک نماینده مجلس اذعان کرد که اختلال در «عرضه سوخت سهمیه‌ای» هم‌چنان ادامه دارد.

وحید جلال‌زاده، رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی، روز پنج‌شنبه، ششم آبان، با وعده بررسی حمله سایبری اخیر در اولین جلسه هفته آینده مجلس به خبرگزاری مهر گفت که اگر «خلا‌ءهای موجود با توجه به گزارش‌های سازمان پدافند غیرعامل به دستگاه‌های مربوط گزارش داده شده و برطرف نشده باشد»، مجلس این موضوع را بررسی خواهد کرد، چرا که حمله سایبری اخیر «ضررهای زیادی» به کشور وارد کرده است.

جلال‌زاده در حالی از «عبور وزارت نفت از بحران اخیر در کمتر از ۲۴ ساعت» خبر داده که به گفته او «سوخت آزاد عرضه می‌شود و سوخت سهمیه‌ای نیز در حال قرار گرفتن در سامانه‌ها است».

در همین زمینه خبرگزاری رسمی ایرنا روز پنج‌شنبه خبر داد که پس از گذشت دو روز از اختلال در سامانه هوشمند سوخت و عرضه بنزین در کشور، اکنون تنها «۷۰۰ جایگاه نیز بنزین یارانه‌ای تحویل می‌دهند».

ین نماینده مجلس در ادامه بدون اشاره به مستندات «ضد انقلاب و سرویس‌های اطلاعاتی» را مسئول طراحی حملات اخیر عنوان کرد و ادعا کرد که از ماه‌ها قبل برای ایجاد اغتشاش در آبان ۱۴۰۰ برنامه‌ریزی شده و این حمله با «طراحی قبلی دشمنان و سرویس‌های جاسوسی بی‌ارتباط نیست».

در همین حال احمد وحیدی، وزیر کشور ایران، روز پنج‌شنبه، ششم آبان نیز با تکرار حرف‌های مشابه مبنی بر برنامه‌ریزی دشمن از چند ماه قبل گفت: «رئیس جمهور می‌خواهد راه جدیدی را ایجاد کند و این امر سبب ایجاد اعتماد و آرامش در جامعه شده است.»

 
 
http://rowzane.com/news/article=235928