اجتماعی / اخبار / ایران / مهمترین
سیل استان فارس:۲هزار خانوار خانه خود را از دست داده اند. چهار شهر در محاصره سیل
جمعه, ۲۹ام بهمن, ۱۳۹۵  
اشتراک گذاری

 بیش از ۲ هزار خانواده که خانه خود را از دست داده اند هم اکنون با کمک هلال احمر به صورت موقت اسکان داده شده اند.شهرستان هایی مثل جهرم، قیر، کارزین، داراب و جهرم در محاطره کامل سیل هستند.

 بارش شدید باران که چند روزی هست میهمان اکثر شهرستان های استان فارس است، تا کنون خسارت قابل توجهی را به مردم این استان تحمیل کرده است و بدتر اینکه رفته رفته بر دامنه این خسارت ها افزوده می شود. هم اکنون و در شرایطی که ساعت از نیمه های شب گذشته است، هنوز بارش باران و وزش باد ادامه دارد و هزارن نفر از سیل زدگان استان فارس در بلاتکلیفی کامل به سر می برند.

به گزارش «تابناک» سامانه بارشی که روز دوشنبه ۲۵ بهمن ماه از سمت جنوب غرب کشور وارد استان فارس شد تا کنون و به مدت پنج روز است که بارش های خود را در این استان و شهرستان های مجاور ادامه می دهد؛ بارش هایی شدید که با وزش باد همراه است و به رغم هشدارهای پیشین سازمان هواشناسی استان فارس، خسارات سنگینی را تا این لحظه به مردم استان تحمیل کرده است.

از جمله اولین پیامدهای بارش باران در شهرستان های استان فارس و به ویژه شهرستان های جنوبی می توان به تعطیل شدن مدارس و دانشگاه های بیش از ۲۰ شهرستان استان اشاره کرد. البته این تازه آغاز ماجرا بود و در ادامه مسدود شدن راه های مواصلاتی مثل گردنه مروارید شهرستان داراب، محورهای منتهی به شهرستاه های آباده، ایزدخواست، خسروشیرین و سپیدان پیامد دیگری بود که بارش شدید باران و جاری شدن سیل به بار آورد.

این همه جوانب خسارت های برآمده از بارش شدید باران و جاری شدن سیل در استان فارس نبود و ادامه بارش ها در روز پنجشنبه حجم خسارت ها را به صورت چشمگیری افزایش داد.خط انتقال آب از سد سلمان فارسی به شهرستان خنج شکسته و به همین دلیل منبع آب ۹ شهر و ۳۲ روستا به کلی قطع شده است.

در برخی مناطق استان مثل شهرستان فیروز آباد میزان بارش باران از ۲۰۰ میلی متر گذشت و شهرستان هایی مثل جهرم، قیر، کارزین، داراب و جهرم در محاطره کامل سیل هستند.

در چنین شرایطی که به رغم همه تلاش های نیروهای امدادی  زندگی بخش قابل توجهی از مردم استان فارس تحت تأثیر جاری شدن سیل با مشکل رو به رو شده و بسیاری از امکانات رفاهی مانند برق، آب، گاز و بعضاً سرپناه ایمن از آنها سلب شده است،انتظار این است که مسئولان ارشد ملی و استانی با جدیت و همتی مضاعف به بحران پیش آمده در استان فارس ورود کنند و با اقدام های به موقع خود از تشدید خسارت ها جلوگیری کنند. چرا که به نظر می رسد حجم خسارت ها و نیاز مردم محلی استان فارس به کمک بیش از آنچیزی باشد که در حال حاضر در جریان است. به ویژه اینکه بارش باران شهرستان های جنوبی استان ادامه دارد و هنوز احتمال تشدید خسارت ها وجود دارد.

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

 
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com