اجتماعی / اخبار / ایران / مهمترین
پزشکی قانونی: مرگ ۸۳۶ تن با گاز در سال ۹۵
شنبه, ۹ام اردیبهشت, ۱۳۹۶  
اشتراک گذاری

ایرنا:سازمان پزشکی قانونی از مرگ ۸۳۶تن در طول سال گذشته (۱۳۹۵)در کشور بر اثر مسمومیت با گاز منوکسید کربن خبر داد.

به گزارش روز شنبه ایرنا سازمان پزشکی قانونی، این شمار جانباخته به دلیل مسمومیت با گازمنوکسید کربن در مقایسه با سال قبل از آن (۱۳۹۴) با تلفات گازگرفتگی ۶۲۶ مورد ۳۳.۵ درصد افزایش یافته است.
بر اساس این گزارش از کل تلفات مسمومیت با گاز در سال گذشته ۶۲۰ تن مرد و ۲۱۶ تن زن بودند.

**تهران بیشترین و خراسان جنوبی و ایلام کمترین تلفات را داشت
در ادامه این گزارش آمده است ،در این مدت استان های تهران با ۲۱۰، خراسان رضوی با ۶۱، آذربایجان شرقی با ۵۸ فوتی بیشترین و استان های خراسان جنوبی و ایلام با چهار، هرمزگان با پنج و یزد با ۶ فوتی کمترین آمار تلفات مسمومیت با گاز منوکسیدکربن را داشته اند، در این مدت استان بوشهر هیچ مورد مرگ بر اثر گاز گرفتگی نداشته است.
بر اساس این گزارش در اسفند ماه سال گذشته مرگ و میر ناشی از مسمومیت با گاز منوکسیدکربن، رشد ۴۸.۲ درصدی داشت و از ۸۵ فوتی در اسفند سال ۱۳۹۴ به ۱۲۶ فوتی در اسفند سال گذشته رسید.
همچنین در سال گذشته بیشترین آمار مسمومیت با گاز منوکسیدکربن با ۱۴۷ فوتی در دی ماه وکمترین آن با ۱۱ فوتی در مرداد ماه ثبت شده است.
گاز منوکسید کربن گازی بدون رنگ و بو است.استفاده از آبگرمکن یا بخاری های مستعمل یا دارای نقص فنی و فاقد دودکش یا دارای دودکش بدون عملکرد مناسب در منزل بیشترین موارد ابتلا به مسمومیت را تشکیل می دهند.
علایم مسمومیت با گاز منوکسید کربن علایم مسمومیت حاد با این گاز ، سردرد، سرگیجه، تهوع و استفراغ و با احتمال درد شکمی و سپس حالت بیهوشی، تشنج و اغما است .

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

 
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com