اخبار / جهان / سیاسی / مهمترین
برکسیت: اتحادیه اروپا با اکثریت آرا مفاد مذاکرات برای خروج بریتانیا را به تصویب رساند
شنبه, ۹ام اردیبهشت, ۱۳۹۶  
اشتراک گذاری

نشست اتحادیه اروپا، روز شنبه ۲۹ آوریل/ ۹ اردیبهشت، با حضور ۲۷ کشور عضو این اتحادیه و بدون حضور بریتانیا در بروکسل برگزار شد. در این نشست فوق‌العاده، رهبران ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا “با اکثریت آراء” راهبردی‌ترین مفاد مذاکرات برای برکسیت (خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا) را به تصویب رساندند.

دونالد تاسک، رییس شورای اروپا، در پیامی که بلافاصله بر روی حساب کاربری توییتر خود منتشر کرد، اعلام کرد: مفاد راهبرد مذاکرات با اکثریت آرا به تصویب رسید. دستور کار مذاکرات اتحادیه اروپا با حضور ۲۷ کشور برای برکسیت آماده شده است.

در نشست فوق‌العاده روز شنبه در بروکسل که به دعوت دونالد تاسک برگزار شد، دستیابی به نتیجه سریع از مذاکرات با درنظر گرفتن منافع شهروندان، شرکت‌ها و کشورهای عضو اتحادیه که تحت تاثیر برکسیت قرار گرفته‌اند، مورد بررسی قرار گرفت.

دونالد تاسک، در آغاز نشست بروکسل با حضور رهبران ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا، نسبت به لزوم “اتحاد” میان تمامی اعضا این اتحادیه “در مراحل مختلف مذاکرات بر سر تعیین راهبرد برکسیت” تاکید کرده بود.

فرانسوا هولاند، رییس‌جمهوری فرانسه نیز در جریان این نشست فوق‌العاده خطاب به بریتانیا متذکر شد: بریتانیا برای خروج از اتحادیه اروپا باید هزینه‌ای را متحمل شود(…) تنها اقدامات تنبیهی کافی نیست.

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، هم گفت: ما خواستار آن هستیم که روابط خود را با بریتانیا حفظ کنیم اما تمامی ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا می‌خواهند از منافع خود نیز دفاع نمایند و ما تا این مرحله پیشرفت خوبی داشته‌ایم.

همه‌پرسی در بریتانیا بر سر خروج این کشور از اتحادیه اروپا، حدود ده ماه پیش برگزار شد. در این همه‌پرسی حدود ۵۲ درصد از شهروندان بریتانیا به خروج این کشور از اتحادیه اروپا رای مثبت دادند.رادیو فرانسه

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

 
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com