اخبار / جهان / سیاسی / مهمترین
سرکوب اعتراضات در ونزوئلا
دوشنبه, ۸ام خرداد, ۱۳۹۶  
اشتراک گذاری

در شهرهای ونزوئلا بار دیگر مردم در اعتراض به حکومت و اختناق حاکم به خیابان رفتند. مأموران با گلوله و گاز اشک‌آور به مردم حمله کردند. در اعتراضات خیابانی تا کنون ۵۸ نفر کشته شده‌اند.

در جریان یک گردهمایی که در پایتخت ونزوئلا در دفاع از آزادی بیان صورت گرفت، درگیری‌هایی میان مردم و نیروهای امنیتی پیش آمد.

در کاراکاس، پایتخت ونزوئلا هزاران جوان در دفاع از آزادی بیان به خیابان رفتند و با سد مأموران روبرو شدند. مأموران برای متفرق کردن جوانان به طرف آنها گاز اشک‌آور شلیک کردند. جوانان نیز چند خودرو را به آتش کشیدند و با سنگ و آجر به مأموران حمله کردند.

گردهمایی در بزرگداشت دهمین سالگرد تعطیلی یک کانال تلویزیونی مستقل بود که هوگو چاوز، رئیس جمهور پیشین ونزوئلا، دستور بستن آن را داد. از آن زمان “رژیم سوسیالیستی” بیش از پیش به کنترل رسانه‌های آزاد پرداخت.

افزایش شمار کشتگان

نیروهای مخالف خواهان کناره‌گیری نیکولا مادورو هستند. کشور در بحران اقتصادی مهیبی فرو رفته و مخالفان دولت را متهم می‌کنند که با فساد و ندانم‌کاری باعث آن شده‌اند.

بیشتر بخوانید: دستگیری ۸۵ نظامی مخالف در ونزوئلا

مخالفان دولت همچنین به برگزاری همه‌پرسی درباره قانون اساسی کشور معترض هستند. آنها می‌گویند که دولت قصد دارد با برگزاری یک همه‌پرسی فرمایشی، قدرت و اختیارات خود را گسترش دهد.

از آغاز ماه آوریل گذشته خیابان‌های ونزوئلا شاهد درگیری روزانه معترضان با نیروهای امنیتی بوده‌اند. طی درگیری‌ها تا امروز ۵۸ نفر جان خود را از دست داده‌اند. روز جمعه (۲۶ مه) جوانی ۳۳ ساله که روز قبل در کشمکش‌ها زخمی شده بود، در بیمارستان درگذشت.رادیوآلمان

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

  دیگر عناوین خبری
  فیسبوک ما
 
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com