اخبار / ایران / سیاسی / مهمترین
رادیو آمریکا:حمله موشکی سپاه به شرق سوریه از داخل خاک ایران
دوشنبه, ۲۹ام خرداد, ۱۳۹۶  
اشتراک گذاری

سپاه پاسداران جمهوری اسلامی اعلام کرد که چند موشک زمین به زمین از مناطق غربی ایران به شرق سوریه، محل استقرار شبه نظامیانی که ایران آنها را مسئول حملات تروریستی تهران می‌داند، شلیک کرده است.

به گزارش رویترز به نقل از خبرگزاری‌های داخلی ایران، در اطلاعیه سپاه که روز یکشنبه ۲۸ خرداد منتشر شده تاکید شده است که این حمله موشکی در پاسخ به حملات اخیر تروریستی در تهران که منجر به کشته شدن ۱۸ نفر شد، صورت گرفته است.

با اینکه حکومت ایران از دولت سوریه در مقابل شورشیان سوری حمایت می کند و نیروهای نظامی به آن کشور اعزام کرده است اما این نخستین بار است که موشک های ساخت ایران از داخل کشور به یک هدف خارجی شلیک شده است.

این حمله موشکی در حالیست که ایالات متحده ایران را به دلیل برنامه موشک‌های بالستیک تحریم کرده و این تحریم‌ها را در سالهای اخیر تقویت کرده است.

دولت آمریکا برنامه موشکی ایران را تهدیدی برای منطقه دانسته و خواستار توقف آن است. از سوی دیگر، برخی از کشورهای حاشیه خلیج فارس نیز مداخلات ایران در سوریه و عراق را محکوم کرده و اقدامات نظامی ایران را برهم زننده نظم منطقه می دانند.

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

 
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com