اخبار / جهان / سیاسی / مهمترین
حماس: تمایلی به جنگ با اسرائیل نداریم
دوشنبه, ۲۹ام خرداد, ۱۳۹۶  
اشتراک گذاری

«پارسینه» به نقل از رویترز، خلیل الحیه، معاون رهبر حماس احتمال بروز درگیری با اسرائیل به خاطر بحران انرژی را ناچیز دانست.او گفت: «ما در حماس آغازگر جنگ ها نیستیم و انتظار آن را هم نداریم. این ارزیابی سیاسی ما است».

«ما انتظار جنگ را نداریم چرا که نفعی نمی بریم و اشغالگران هم می گویند ‌سودی نمی برند».
تنش بر سر تامین برق غزه در هفته های اخیر باعث شده است تا گمانه زنی ها درباره دور تازه ای از درگیری میان اسرائیل و حماس افزایش پیدا کند.هفته گذشته و پس از آن که تشکیلات خودگردان مبلغ پرداختی برای برق غزه را محدود کرد، اسرائیل میزان برق تامینی برای این باریکه را کاهش داد. تشکیلات خودگردان تلاش می کندتا با این اقدام حماس را زیر فشار قرار دهد.
این تصمیم باعث می شود تا میانگین ۴ ساعت برق دریافتی در روز از شبکه برق وابسته به اسرائیل، به ۴۵ دقیقه کاهش پیدا کند.تشکیلات خودگردان حماس را به خاطر ناتوانی در بازپرداخت هزینه های برق سرزنش می کند.
یک مسئول دیگر حماس هم که نمی خواست نامش فاش شود، اظهار داشت که قاهره در گفتگوهای هفته گذشته با نمایندگان حماس پذیرفته است که برای بازگشت تنها نیروگاه غزه به چرخه برق این منطقه، به حماس سوخت بفروشد.دو ماه پیش ذخیره سوخت این نیروگاه تمام شد و بازگشت آن به شبکه برق غزه می تواند هشت ساعت برق برای ۲ میلیون ساکن این باریکه فراهم کند.
مقامات مصری هنوز این موضوع را تایید نکرده اند و الحیه هم از تایید هرگونه توافقی خودداری کرد.
او گفت یحیی السنوار، رهبر منتخب تازه انتخاب شده حماس، با مقامات مصری در قاهره دیدار کرده و در مورد تامین امنیت مرز غزه با شبه جزیره سینا صحبت کرده است. تروریست های داعش تا کنون صدها پلیس و سرباز مصری را در این منطقه از پای درآورده اند.
مصر حماس را متهم می کند که به تروریست های داعش کمک می کند و به همین دلیل مرزش با نوار غزه را تا حد زیادی بسته است، اما گروه فلسطینی این ادعا را رد می کند.
نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

  دیگر عناوین خبری
  فیسبوک ما
 
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com