اخبار / جهان / سیاسی / مهمترین
روسیه: هواپیماهای آمریکا را در سوریه هدف خواهیم گرفت
دوشنبه, ۲۹ام خرداد, ۱۳۹۶  
اشتراک گذاری

هشدار روسیه به آمریکا: هر هواپیمایی در منطقه عملیاتی ما در سوریه هدف تلقی خواهد شد.

وزارت دفاع روسیه گفته است که این کشور تحرک هر هواپیما و یا هواپیمای بدون سرنشین (پهپاد) در حریم هوایی سوریه و در جاییکه نیروهای هوایی آن کشور در حال عملیات هستند را به عنوان هدفی برای حمله تلقی خواهد کرد.

مقامات روسیه درادامه هشدار خود تاکید کرده‌اند که آنها هماهنگی عملیاتی را با آمریکا با هدف جلوگیری از وقوع هرگونه حادثه‌ای به حالت تعلیق در می آورند.

پیشتر سرگی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه، نیز در اظهاراتی گفت که آمریکا باید به تمامیت ارضی سوریه احترام بگذارد و اقدامات یکجانبه را در این کشور پایان دهد.

این اظهارات مقامات روسیه در واکنش به سرنگون شدن یک جنگنده نیروی هوایی سوریه توسط یک جنگنده آمریکایی در روز یکشنبه ۱۸ ژوئن (۲۸ خرداد) در نزدیکی شهر رقه مطرح شده است.

آقای لاوروف گفت: “همه کشورها باید به تمامیت ارضی سوریه احترام بگذارند و هرگونه عملیات زمینی باید با هماهنگی دولت سوریه صورت گیرد.”

روز یکشنبه پنتاگون اعلام کرد که یک جنگنده مافوق صوت اف-۱۸در یک اقدام “دفاع جمعی” جت سوریه را سرنگون کرد.

به گزارش خبرگزاری دولتی روسیه سرگی ریابکوف، معاون وزیر امور خارجه این کشور هم حمله اخیر آمریکا را اقدامی “تهاجمی و کمک به تروریست‌ها” توصیف کرده است.

آقای ریابکوف گفت: “اگر این اقدام، تهاجم نبود، پس چه بود؟ این اقدام همچنین کمک‌ به تروریست‌هایی بود که آمریکا وانمود می‌کند در حال مبارزه با آنهاست.”

مقامات سوری بعد از سرنگون شدن جنگنده این کشور گفتند: “این (حمله) زمانی انجام شد که ارتش سوریه و متحدانش پیشرفت‌های مشهودی در جنگ با گروه تروریستی داعش داشتند.”

مرکز خلافت خودخوانده داعش – شهر رقه – هم اکنون تحت محاصره نیروهای دموکراتیک سوریه قرار دارد که در تلاشند با حمایت هوایی آمریکا آن را تصرف کنند.بی بی سی

——————

وزارت دفاع روسیه می‌گوید از این پس هواپیماهای ائتلاف تحت رهبری آمریکا در غرب رودخانه فرات در سوریه را به عنوان هدف درنظر خواهد گرفت.

این وزارتخانه روز دوشنبه در بیانیه‌ای همچنین گفت به استفاده از خط ارتباطی اضطراری با آمریکا، برای هماهنگی اقدامات نظامی در سوریه پایان می‌دهد.

این تصمیم روسیه به دنبال هدف قرار دادن یک جنگنده نیروهای هوایی سوریه توسط یک هواپیمای نظامی آمریکا اعلام می‌شود.

ائتلاف تحت رهبری آمریکا گفته است که جنگنده سوریه را پس از بمباران نیروهای مورد حمایت ائتلاف سرنگون کرده است.

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

 
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com