اخبار / جهان / سیاسی / مهمترین
تازه‌ترین آمار جنگ سوریه: بیش از ۳۳۰ هزار کشته از جمله ۱۰۰ هزار غیرنظامی
دوشنبه, ۲۶ام تیر, ۱۳۹۶  
اشتراک گذاری

بر اساس تازه‌ترین آمار سازمان غیردولتی ناظران حقوق بشر سوری، بیش از ۳۳۰ هزار نفر از جمله ۱۰۰ هزار غیرنظامی، از ابتدای جنگ سوریه تاکنون در این کشور کشته شده‌اند.

رامی عبدالرحمان، رئیس سازمان ناظران حقوق بشر سوری، به خبرگزاری فرانسه گفت که این سازمان توانسته کشته شدن ۳۳۱ هزار و ۷۶۵ نفر را از ۱۵ مارس ۲۰۱۱ تا ۱۵ ژوئیه ۲۰۱۷ در خاک سوریه تأیید کند.

به گفته او، از این تعداد، ۹۹ هزار و ۶۱۷ نفر غیرنظامی بوده‌اند که در میان قربانیان غیرنظامی، ۱۸ هزار و ۲۴۳ کودک و ۱۱ هزار و ۴۲۷ زن وجود دارند.

ارائه آمار جدید از سوی سازمان ناظران حقوق بشر سوری در حالی است که آخرین آماری که درباره قربانیان جنگ سوریه ارائه شده بود، مربوط به تاریخ ۱۳ مارس گذشته بود.

سازمان ناظران حقوق بشر سوری اعلام کرده بود که تا آن تاریخ، ۳۲۰ هزار نفر از جمله ۹۶ هزار غیرنظامی در جنگ سوریه کشته شده‌اند.

همچنین در جبهه مقابل، ۱۱۶ هزار و ۷۷۴ نفر از اعضا و یا حامیان نیروهای ارتش رژیم بشار اسد تاکنون در جنگ سوریه کشته شده‌اند که از این میان، ۶۱ هزار و ۸۰۸ سرباز متعلق به ارتش سوریه و ۱۴۸۰ نفر نیز عضو حزب الله لبنان بوده‌اند.

از شورشیان سوریه و همچنین نیروهای ائتلاف کرد و عرب سوریه که مورد حمایت آمریکا هستند، تاکنون حدود ۵۷ هزار نفر جان خود را در درگیری‌های سوریه از دست داده‌اند.

از جهادگرایان شاخه سوریه القاعده و نیز گروه دولت اسلامی (داعش) و دیگر گروه‌های جهادی، بیش از ۵۸ هزار نفر در سوریه کشته شده‌اند.

درگیری‌ها در سوریه در مارس ۲۰۱۱ با راهپیمایی‌های مسالمت‌آمیز علیه فساد و دیکتاتوری رژیم بشار اسد آغاز شد، اما سرکوب گسترده، این تظاهرات را به جنگی خونین کشاند و هنوز مذاکرات صلح سوریه به سرانجامی نرسیده است.رادیو فرانسه

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

 
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com