اخبار / جهان / سیاسی / مهمترین
هشدار ترامپ: کنگره بودجه ساخت دیوار مکزیک را تامین نکند دولت تعطیل می‌شود
پنجشنبه, ۲ام شهریور, ۱۳۹۶  
اشتراک گذاری

بی بی سی:دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، هشدار داده که به خاطر ساخت دیواری حائل در مرز مکزیک و ایالات متحده برای مقابله با مهاجران غیرقانونی و قاچاقچیان مواد مخدر، اگر لازم باشد دولت فدرال را به تعطیلی خواهد کشاند.

او همچنین در توییتر یکی از دو سناتور جمهوریخواه ایالت آریزونا که درباره ضرورت ساخت دیوار مکزیک ابراز تردید کرده را مورد حمله لفظی قرار داده است.

ترامپ روز سه شنبه (۲۲ اوت) در یک سخنرانی در جمع طرفدارانش در شهر فینیکس آریزونا، هشدار داد که اگر طرح بودجه کنگره برای سال مالی آینده هزینه دیوار جنجالی‌اش را تامین نکند، از امضای مصوبه کنگره خودداری خواهد کرد که در این صورت می تواند به تعطیلی موقت نهادهای فدرال منجر شود.

او گفت: “ما آن دیوار را می سازیم حتی اگر مجبور شویم که دولتمان را تعطیل کنیم.” ترامپ افزود: “ما دیوارمان را خواهیم ساخت. مردم آمریکا به کنترل مهاجرت رای دادند. ما به آن دیوار دست پیدا خواهیم کرد.”

رئیس جمهوری آمریکا در ماه آوریل امسال برای جلوگیری از تعطیلی دولت درخواست مالی خود از کنگره برای ساخت دیوار را موقتا کنار گذاشت.

دموکرات‌ها آن زمان تهدید کرده بودند که اگر در لایحه بودجه دولت ماده تامین منابع ساخت دیوار مرزی گنجانده شود آن را بلوکه می‌کنند؛ اقدامی که می‌توانست به توقف دسترسی دولت به بودجه جاری و در نتیجه به تعطیلی دولت بیانجامد.

دولت ترامپ درخواست اختصاص یک و نیم میلیارد دلار برای تامین هزینه‌های احداث این دیوار در سال جاری میلادی کرده بود.

بعضی از جمهوریخواهان گفته‌اند بودجه احداث چنین دیواری حدود ۲۱ میلیارد و۶۰۰ میلیون دلار خواهد بود؛ رقمی که بسیار بیشتر از برآورد اولیه آقای ترامپ است. او بودجه احداث این دیوار را ۱۲ میلیارد دلار تخمین زده بود.

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

 
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com