ایران / صفحات ویژه
صفحه ویژه پیام ها و اطلاعیه ها در مورد مرگ شاهرخ زمانی
سه شنبه, ۲۵ام شهریور, ۱۳۹۴  
اشتراک گذاری

شاهرخ در اتحاد و مبارزه کارگران ایران زنده است!

گرچه از دست دادن شاهرخ درد جانکاهی است اما ما در سوز و گداز این درد جانکاه زانوی غم در بغل نخواهیم گرفت و مرگ شاهرخ را به پرچمی برای اتحاد و همبستگی کارگری که او پیشتازش بود تبدیل خواهیم کرد.

از بیانیه هفت تشکل کارگری که در مراسم خاکسپاری شاهرخ قرائت شد

انتشار این بیانیه از طرف هفت تشکل کارگری خود یک نمود برجسته اتحاد و همبستگی جنبش کارگری است. شاهرخ یکی از فعالین و رهبران خستگی ناپذیر این جنبش بود. کسی که  بقول بیانیه “جرمی جز دفاع از حقوق هم طبقه ای هایش مرتکب نشده بود. او نه صاحب منصب بود، نه اختلاس کرده بود، نه کوچکترین لطمه ای به کسی زده بود و نه شریک دزدان و غارتگران بود.” و   همین  دزدان و غارتگران که بر مسند حکومت نشسته اند مسبب و مسئول مرگ شاهرخ و شاهرخها هستند. مرگ او سند دیگری است بر جنایات جمهوری اسلامی علیه فعالین جنبش کارگری و علیه همه مبارزین شریفی که به جرم آزادیخواهی و  برابری طلبی در زندانهای رژیم به سر میبرند.

با مرگ شاهرخ یکبار دیگر خواست آزادی فعالین جنبش کارگری و همه زندانیان سیاسی  به یک امر  محوری در جنبش کارگری و مقابله هر روزه میان کارگران و جمهوری اسلامی  بدل میشود. در این مبارزه بخش وسیعی از مردم، خانواده ها و وابستگان جانباختگان و زندانیان سیاسی، مدافعین آزادی بیان وعقیده و تشکل، جنبش حمایت از زندانیان سیاسی، فعالین و نهادهای جنبش علیه اعدام در ایران و در سراسر جهان، همراه و همرزم کارگران هستند. باید به موج جدیدی از اعتراض و مبارزه حول پرچم  “کارگر زندانی، زندانی سیاسی آزاد باید گردد” دامن زد. درسازماندهی و پیشبرد این موج اعتراضی مشخصا فعالین و نهادها و تشکلهای جنبش کارگری در ایران نقش پیشتاز و تعیین کننده ای ایفا میکنند.

رژیم اسلامی سرمایه باید بهای سنگینی برای جانباختن شاهرخ و شاهرخها ها بپردازد. باید رژیم را از هر جهت تحت فشار قرار داد و به عقب نشینی وادار کرد. از بهبود شرایط بهداشتی و درمانی و رفاهی در زندانها تا توقف تعقیب و بازداشت فعالین جنبش کارگری و سایر جنبشهای اعتراضی و تا آزادی کامل کارگران زندانی و همه زندانیان سیاسی را باید با اتکا به قدرت مبارزه خودمان به حکومت تحمیل کنیم. این عرصه ای از مبارزه است که در ایران، و با جلب حمایت جهانی  از تشکلهای چپ و کارگری، در همه کشورها میتوان و باید سازمان داد و به پیش برد. این بهترین شیوه بزرگداشت و زنده نگاهداشتن یاد شاهرخ و شاهرخها است!

۱۵ سپتامبر ۱۵

حمید تقوائی

————————————————–

To all trade unions and human rights organisations. Shahrokh Zamani, the well known worker activist died

 

In Rajaie Shahr prison, Clearly the Islamic regime is the murderer

۱۳ September 2015 , Shahrokh Zamani the widely known worker, a member of the Follow-Up Committee to Set Up Free Labour Organisations in Iran and the Painters’ Union of Tehran, died unexpectedly. We offer our deep condolences to all workers, people, and his family and relatives.

Shahrokh Zamani was in prison since 2011. He was sentenced to eleven years for defending workers and human rights. He was indicted for organizing workers associations such as the syndicate of painting- workers. He was summoned to court three times to comment about the accusations of blaspheming the Supreme Leader. He rejected these allegations; in protest to the sentence of 11 years, he called upon labour and human right organizations for their support.

Despite all the pressure in prison, he continued to reiterate his righteous demands and accentuate on his struggle and for that he became a symbol and a militant figure defending human rights.

One year after he was imprisoned, Shahrokh Zamani divulged the physical and mental torture by writing a letter and addressing all labour organizations and human rights campaigners. In that letter he also disclosed the his and other political prisoners’ lives were in danger. The Islamic murderers displaced him from one prison to another several times and put him with ordinary prisoners who had threatened his life. He spent the last four years in prisons such as Tabriz, Yazd ,Ranjaee-shahr and Ghezel-hesar. He was denied from attending the wedding ceremony of his daughter and his mother’s funeral. He and his family filed official complaints regarding these cases. Shahrokh attempted even to bring the world attention and he did so in his letter to Ahmad Shahid reporting the threat in prison.

Shahrokh suffered occasional loss of consciousness due to pressure and torture. He had to wait for one whole year to be sent for an MRI scan. The authorities refused him medical care and that was part of the torture. This was the conditions he was subjected to until the news of his death due to brain stroke broke. The Islamic Republic is the murderer of Shahrokh Zamani; this is not the first time we witness the death of a political prisoner; Afshin Osanloo and Sattar Beheshti are two other examples among more who lost their life in the prisons of the Islamic Regime.

The death of Shahrokh Zamani is another warning sign. We should actively struggle to free all political prisoners in Iran. We should put more pressure on the Islamic regime world-wide and its murderous act. The Islamic Republic is responsible for Shahrokh,s death. We should raise our voice against this crime. We ask all labour and human rights organizations and associations to put pressure on the Islamic regime for murdering Shahrokh Zamani and in defense of the rights of political prisoners.

Free all jailed workers and political prisoners

Shahla. Daneshfar2@gmail.com,

davidaram21@gmail.com,

http://free-them-now.com

September 13, 2015

 

———————

مرگ جان گداز شاهرخ زمانی در زندان ! شاهرخ زمانی، از فعالان سرشناس کارگری و عضو هیات مدیره کمیته پیگیری برای ایجاد تشکل‌های مستقل کارگری و هیات بازگشایی سندیکای کارگران ساختمانی و نقاش، سرانجام پس از تحمل بیش از پنج سال زندان و در حالی که به او اجازه داده نشد حتی برای لحظاتی، در مراسم خاکسپاری مادر گرامی خویش و ازدواج دختر دلبندش شرکت کند، از میان ما رفت و به خاطره ها پیوست. بر اساس گزارشات اولیه از زندان رجائی شهر کرج، شاهرخ در پیش از ظهر روز یکشنبه ۲۲ / ۶ / ۱۳۹۴ در حالی که به شکل غیرمنتظره ای به خواب رفته بود، دچار سکته مغزی شده و جان خود را از دست داد. بر اساس همان گزارش، همبندی های شاهرخ پس از این که وی در هواخوری روزانه ی زندان حضور پیدا نکرد، به سراغ وی رفته و پیکر بیجان او را در حالی که دهانش خون آلود بود، بر روی تخت او یافتند. قابل ذکر این که تشخیص اولیه مرگ شاهرخ زمانی از طریق سکته ی مغزی، توسط بهداری زندان صورت گرفته است. شاهرخ، برای آخرین بار در تاریخ چهاردهم خرداد سال ۱۳۹۰ در تبریز بازداشت شده و پس از تحمل ۳۶ روز سلول انفرادی و بازجویی های متعدد، در شعبه یکم دادگاه انقلاب تبریز محاکمه و به اتهام تبلیغ علیه نظام و برهم زدن امنیت ملی (؟!! ) به یازده سال زندان محکوم شد. این حکم عیناً در دادگاه تجدید نظر تأیید شد. شاهرخ را بارها و بارها، به خاطر اعتراض به زورگویی مقامات و مسئولین زندان و شرایط سخت و طاقت فرسای آن ، که هر بار منجر به اعتصاب غذای وی می شد، به زندان های مختلف، از جمله زندان های تبریز، یزد، رجائی شهر کرج و قزل حصار تبعید کردند و مورد اذیت و آزار قرار دادند. وی در سال ۱۳۷۲ نیز به اتهام فعالیت در سندیکای نقاشان بازداشت و مدت هیجده ماه در بازداشت بوده است. او سرانجام جانش را در راه بهروزی و سرافرازی کارگران و مردم رنجدیده فدا کرد. کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری، ضمن عرض تسلیت به کارگران و فعالان مطالبات کارگران و توده های محروم و رنجدیده جامعه را وظیفه خود دانسته و کارگران آگاه و تشکل ها و فعالین کارگری را به مبارزه برای تحقق آن ها فرا می خواند. کمیته هماهنگی همچنین خواهان تشکیل یک هیئت تحقیق از پزشکان مستقل جهت بررسی و تعیین علت واقعی مرگ ناگهانی، عجیب و غیرمنتظره شاهرخ زمانی می باشد. یادش گرامی باد. کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری ٢٢ / ۶ / ۱۳۹۴

 

مسئولان مرگ مدافع حقوق کارگری، زنده یاد شاهرخ زمانی را محکوم می کنیم! زنده یاد شاهرخ زمانی کارگر زحمتکش نقاش ساختمانی بیشتر عمر خود را در راه اندیشه و تلاش برای آرمان های عدالت اجتماعی و حقوق زحمتکشان و محرومان فدا نمود و در این راه تا آنجا پیش رفت که در این مسیر به حکم سنگین یازده سال زندان محکوم شد و بیش از پنج سال محکومیت خود را در زندان های مختلف که آخرین آن زندان جان فرسای رجایی شهر بود گذراند. آن زحمتکش شریف اخلاق و رفتارش در زندان پیوسته مورد تایید هم بندانش بود و او همیشه برای کمک به دیگر زندانیان آماده فداکاری و گذشت بود او تا لحظه آخر عمر خویش مدافع آرمان های مردمی و عدالت اجتماعی و حقوق کارگران و زحمت کشان به ویژه حقوق سندیکای کارگران بود و علی رغم آزار و اذیت های پیدا و پنهان که علیه او می شد به راه مردمی خود ادامه می داد. شرایط عمومی اسفناک و بسیار نامناسب زندان های ایران آنچنان تلخ و تحمل ناپذیر است که حتی مسئولان امور خود نیز معترف به آن بوده و آنرا تکرار می کنند. این شرایط سخت و دشوار به ویژه در زمینه امور بهداشتی پزشکی در رویداد تلخ مرگ آن زنده یاد بسیار موثر بوده است. مسلما اگر او زندانی نبود بسیاری از گرفتار های خانوادگی ناگوار و مرگ زود هنگام بر او روی نمی داد. خون بهای مرگ باور نکردنی زنده یاد شاهرخ زمانی این کارگر ستم دیده به عهده کسانی است که عهده دار امور حقوق زندانیان هستند. شاهرخ زمانی از آغاز دوره جدید کوشش جنبش سندیکای کارگری ایران که از اوایل دهه هشتاد گسترش یافت در راه ایجاد و اتحاد و یکپارچگی نیروهای مدافع حقوق کارگری و برقراری سندیکای کارگران نقاش ساختمانی فعالیت نموده و همچنین از دوستداران سندیکای کارگران شرکت واحد بود. سندیکای کارگران شرکت واحد به حکم وظیفه همبستگی کارگری و دفاع از حق و عدالت و آزادگی همراه با محکوم کردن مقصران مرگ غم بار این انسان کارگر شریف به خانواده دغدار ایشان و همکاران و عموم کارگران فداکار راه حق و عدالت اجتماعی و آزادگی تسلیت گفته و خواستار مجازات مقصران و رعایت حقوق خانواده و بازماندگان آن زنده یاد می باشد. سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه

 

زندانیان سیاسی دستگاه دو رجایی شهر، یاد شاهرخ زمانی را گرامی میدارند! شاهرخ زمانی، زندانی سیاسی و فعال کارگری در زندان رجایی شهر به طرز مشکوکی درگذشت

اگر چه این اولین بار نیست که مرگ مشکوک یک زندانی سیاسی در زندان اتفاق می افتد. اما مرگ شاهرخ را همه ناباوارنه شاهد بودند. دوستانش باور نمیکنند که شاهرخ در کمال آرامش به خواب فرو رفته باشد. و دشمنانش نیز باور نمیکنند که صبح طلوع کند و آنها از تیغ انتقادات و افشاگری های او در امان باشند. شاهرخ در زیر خاک آرام میگیرد، ولی مبارزه ای که آغاز کرد پایان نمی یابد. برای جبهه دیکتاتوری و زیر آنچه در ایران حاکم است چاره ای جز زیستن با آرمانهای شاهرخ زمانی و مبارزه برای آنها متصور نیست. او که هرگز راضی به مصالحه بر سر آرمانهایش با حاکمیت نشد که وادار به سکوتش کنند. و همواره پرچم انسانیت را برافراشته نگاه داشت. واکنون آنچه در گذشته برای اکبر محمدی، رضا محسنی، هدا صابر، ستار بهشتی، زهرا کاظمی ، محسن دکمه چی، منصور رادپور، افشین اسانلو ، علیرضا کرمی خیرآبادی در زندان رجایی شهر رخ داد، بر سر شاهرخ زمانی آمده است. ما امروز به سوگ شاهرخ زمانی خواهیم نشست و یاد عزیزش را گرامی خواهیم داشت. ما ادامه دهندگان راه شاهرخ ها هستیم. حکومت از مرگ شاهرخ شادی زودگذری خواهد داشت، فردا ادامه دهنده راهی خواهیم بود که شاهرخ رهرو آن بود و همواره به آینده ای پر از پیروزی امیدوار . به راستی یادش گرامی باد.

در زیر شعر اخوان ثالت را به یاد شاهرخ تقدیم همگان میکنیم.

نعش این شهید عزیز

روی دست ما مانده است

روی دست ما، دلم ما

چون نگاه ناباوری به جا مانده است، این پیغمبر، این سالار

این سپاهٔ را، سردار، با پیام‌هایش پاک

با نجابتش قدسی‌ سرودها برای ما خوانده است

ما باین جهاد جاودان مقدس آمدیم

او فریاد می‌زد

هیچ شک نباید داشت، روز خوبتر فرداست

و با ماست

اما، اکنون دیریست

نعش این شهید عزیز ، روی دست ما چو حسرت دلم ما برجاست

و روزی این چنین بتر با ماست

امروز، ما شکسته ما خسته

ای شما به جای ما پیروز

این شکست و پیروزی به کامتان خوش باد

هر چه میخندید، هر چه میزنید، میبندید

هر چه می‌برید، می‌بارید، خوش به کامتان اما

نعش این عزیز ما را هم به خاک بسپارید!

زندانیان سیاسی از دستگاه دو رجایی شهر

بهنام ابراهیم زاده، محمد زارع پیام، رسول حردانی، مسعود عرب چوبدار، حجت حاتمی، ایرج حاتمی، فرید آزموده، رضا کاهن، علی رضا فراهانی، علی مشهدی کاظمی، بهزاد فراهانی، مهدی فراهنی شاندیز

 …………………………………

پیام تشکل کارگران ساختمانی کردستان (عراق) به مناسبت جانباختن شاهرخ زمانی!

خبر جانباختن مشکوک فعال کارگری ،شاهرخ زمانی در زندان رجائی شهر نزدیک پایتخت ایران،مایه نگرانی ما گردید.رفیق شاهرخ زمانی یکی از بهترین و شجاعترین رهبران کارگری بود که تمام عمر خود را صرف دفاع و حمایت از حقوق کارگران نمود،لذا جمهوری اسلامی، به وی به جرم دفاع از حقوق کارگران ۱۱ سال حبس تحمیل کرد و از سال ۲۰۱۱ از ابتدایی ترین حقوق زندانی محروم بود تا اینکه در روز۱۳/۹/۲۰۱۵ در زندان رجائی شهر بطور مشکوک جان خود را از دست داد. ما بعنوان سازمان کارگران ساختمانی کردستان،این حرکت ضد انسانی جمهوری اسلامی را محکوم میکنیم و خود را شریک غم کارگران ایران و همچنین خانواده آن رفیق جانباخته میدانیم. پیروز باد مبارزه طبقاتی کارگران برأی ساختن زندگی بهتر. سازمان کارگران ساختمانی کردستان (عراق)۱۴/۹/۲۰۱۵

////////////////////////////////////////////////////////////////////

هه والى گیان له ده ستدانى له ناکاوى هه لسوراوى کریکارى شاهرخ زه مانی له زیندانى رجائى شه هرنزیک تارانى بایته خت بوه مایه ى نگکه رانیمان هاورئ شاهرخ زه مانى یه کیک بو له باشترین و ئازاترین رابه رى کریکاران که ته واوى ژیانى ته رخان کردبوبؤداکؤکى کردن وبه رگرى له مافى کریکاران هه ربؤیه کؤمارى ئیسلامى ئیران به تاوانى داکؤکیکرد له مافى کریکاران ۱۱سال زیندانى به سه ردا سه بان و وه له سالى ۲۰۱۱تائه مرؤ له سه ره تایى ترین مافى زیندانیش بیبه ش بوه وه رؤزى ۱۳/۹/۲۰۱۵له گرتوخانه ى رجائى شه هرنزیک تاران له روداویکى گوماناویدا گیانى له ده سدا ئیمه له ریکخراوى کریکارانى بیناسازى له کوردوستان ئه وکاره دژه ئینسانى کؤمارى ئیسلامى مه حکوم ده که ین وه له هه مان کاتا خؤمان به هاوخه مى گشت کریکارانى ئیران و هه روه هابنه ماله وکه سو کارى ئه وهاورئ گیان به خت کردوه مان ده زانین سه رکه وتوبئ خه باتى کریکاران له بیناو به ده ست هینانى ژیانیکى باشتر ریکخراوى کریکارانى بیناسازى له کوردوستان

 

یانیه جمعی از زندانیان سیاسی و امنیتی بند ۷زندان اوین…. درپی درگذشت مشکوک دوست عزیز و فعال کارگری شاهرخ زمانی در زندان رجایی شهر، برای بار دیگر تاوان شکنجه‌های روحی در طول زمان بازداشت، نهادهای امنیتی داغ بر دل فعالان و مردم دلسوز جامعه گذاشت و برگ ننگینی دیگر برای نظام ورق خورد. اینجانبان خواستار شفاف سازی علت فوت و تحویل پیکر این مبارز راه آزادی به خانواده ایشان هستیم و این حق را برای خود قائل می شویم که در صورت عدم وقوع درخواستمان به اعتصاب غذا جمعی دست خواهیم زد… محمد سعید حسین زاده موحد، پیمان عارفی، اسماعیل گرامی مقدم، علیرضا گلی پور، امیر هوشنگ نوایی دکتر هاشمی راد، علیرضا احمدی.

…………………………………

پیام تسلیت جمعی از زندانیان سیاسی-عقیدتی زندان رجایی شهر به خانواده شاهرخ زمانی

هیچ کس با هیچ کس سخن نمی گوید! که خاموشی با هزاران زبان در سخن است! بر مرده های خویش نظر می افکنیم! با طرح خنده ای! و نوبت خویش را انتظار می کشیم! بی هیچ خنده ای! مرگ نا بهنگام دوست و هم بندی مبارزمان شاهرخ زمانی ما را دچار اندوه بسیار کرد. برای همه کسانی که شاهرخ را از نزدیک می شناسند و مدتی با او زیسته اند از جمله ما، باور این حادثه تلخ و غافلگیرانه، دشوار است و بی تردید برای خانواده گرامی اش دشوارتر. ضمن آرزوی آرامش و شادی برای روان شاهرخ عزیز، این ضایعه را به همه آنان که دل و قلب شان در آرزوی عدالت فراگیر و عشقی جاودانه به آزادی می تپد به ویژه پدر و دیگر اعضای خانواده عزیزش تسلیت می گوییم. جمعی از زندانیان سیاسی-عقیدتی زندان رجایی شهر- سالن ۱۲ بند ۴ جعفر اقدامی، کامران ایازی، علی اکبر باغانی، سعید پورحیدر، خالد حردانی، جمال الدین خانجانی، هوشنگ رضایی، سعید رضوی فقیه، حمزه سواری، سید محمد سیف زاده، بهزاد عرب گل، بهروز عزیزی توکلی، فرشید فتحی، سعید مدنی، عفیف نعیمی، فرهاد فهندژ، پیام مرکزی،فرهاد اقبالی، ایقان شهیدی ، کیوان رحیمیان، سعید شیرزاد

 

پیام تسلیت تشکلهای کارگری به مناسبت جانباختن شاهرخ زمانی

سندیکای کارگران نقاش استان البرز! هیات موسس سندیکای کارگران نقاش و تزیینات تهران! سندیکای کارگران فلزکارمکانیک! اتحادیه نیروی کار پروژه ای ایران ! گفته بودم زندگی زیباست!!

آمدن ، رفتن ، دویدن ، عشق ورزیدن! در غم انسان نشستن، پا به پای شادمانی های مردم پای کوبیدن ….

شاهرخ زمانی کارگر نقاش و مبارزه راه بهروزی و آزادی طبقه کارگر ، بنیان گذار سندیکای کارگران نقاش استان تهران و البرز و همکار صدیق سندیکاهای کارگری در زندان رجایی شهر درگذشت. ضایعه از دست دادن این رفیق گرامی ، بس گران است، اما زندگی ادامه دارد و ما پرتوان تر آرمان های او را که جز بهروزی و اتحاد طبقه کارگر اندیشه ای نداشت ، را پیش خواهیم برد. فردا بر مزارش در وادی رحمت تبریز گرد خواهیم آمد و یاد وآرمان هایش را گرامی خواهیم داشت.. سندیکای کارگران نقاش استان البرز. هیات موسس سندیکای کارگران نقاش و تزیینات تهران. سندیکای کارگران فلزکارمکانیک. اتحادیه نیروی کار پروژه ای ایران

 

پیام تسلیت انجمن صنفی معلمان کردستان (مریوان) بمناسبت درگذشت شاهرخ زمانی

هرگز از مرگ نهراسیده ام! اگر چه دستانش از ابتذال شکننده تربود …در نهایت تاسف و ناباوری شاهرخ زمانی کارگر و نقاش ساختمان ۵۰ساله ؛ یکشنبه ۲۲ شهریور ۹۴ در زندان گوهر دشت کرج به نقل از بهداری این زندان براثر سکته ی مغزی و در روایتی دیگر سکته ی قلبی درگذشت شاهرخ زمانی عضو کمیته پیگیری برای ایجاد تشکل های کارگری و عضو هیات بازگشایی سندیکای کارگران نقاش ساختمان و حامی و پیشتبان قاطع خواست های صنفی معلمان ایران بود که از ۲۷مرداد ۹۰ در زندان به سر می برد و مدتی طولانی در اعتراض به شرایط نامطلوب زندان، اعتصاب غذا کرد. انجمن صنفی معلمان کردستان (مریوان) این مرگ تلخ را به خانواده ایشان و تمامی فعالان صنفی و کارگری ایران تسلیت می گوید.

 

پیام تسلیت کانون صنفی معلمان ایران بمناسبت درگذشت شاهرخ زمانی، فعال کارگری! در کمال تاسف و ناباوری شاهرخ زمانی فعال کارگری، روز یکشنبه ۲۲ شهریور بنابر بر گزارش بهداری زندان در اثر سکته مغری در زندان گوهردشت درگذشت. این کارگر زندانی که دوران حبس ۱۱ ساله خود را در این زندان سپری می کرد همبند معلمان دربند در سالن ۱۲ زندان گوهردشت بود. وی به عنوان یک کنشگر فعال بارها از خواسته های صنفی معلمان حمایت نمود. کانون صنفی معلمان ایران فقدان این فعال کارگری را به خانواده محترم وی و فعالان و جامعه کارگری ایران تسلیت می گوید. کمیته اطلاع رسانی کانون صنفی معلمان ایران ( تهران)

————————————

ادامه پیامها و اطلاعیه ها

کمیته بین المللی علیه اعدام: جمهوری اسلامی مسبب مرگ شاهرخ زمانی است

اتحادیه آزاد کارگران ایران: شاهرخ زمانی، یکی از جسورترین فعالین طبقه کارگر ایران را از دست دادیم

بهرام رحمانی: آیا مرگ شاهرخ زمانی، مرگ حکومت اسلامی را تسریع خواهد کرد!

انجمن قلم ایران در تبعید: شاهرخ زمانی در زندان جنایت کاران اسلامی جان باخت

حبیب بکتاش: زندگی شاهرخ زمانی و مرگ جمهوری اسلامی

کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری: یاد شاهرخ زمانی همیشه گرامی خواهد بود!

پیام جعفر عظیم زاده در رابطه با مرگ شاهرخ زمانی

تبریز: مراسم خاکسپاری شاهرخ زمانی

مراسم گرامیداشت یاد و خاطره شاهرخ زمانی در زندان رجائی شهر کرج

کارزار پشتیبانی از کارگران ایران: درگذشت شاهرخ زمانی، هشداری نسبت به وضعیت کارگران زندانی و زندانیان سیاسی

حزب کمونیست کارگری: جمهوری اسلامی مسئول مرگ شاهرخ زمانی است

زندانیان سیاسی دستگاه دو رجایی شهر، یاد شاهرخ زمانی را گرامی میدارند

شاهرخ زمانی، از رهبران شناخته شده کارگری در زندان رجایی شهر درگذشت. جمهوری اسلامی قاتل شاهرخ زمانی است!

عبدل گلپریان: جمهوری اسلامی قاتل شاهرخ زمانی است!

اطلاعیه نهاد مادران در باره کشته شدن شاهرخ زمانی

کمیته اطلاع رسانی کانون صنفی معلمان ایران ( تهران): پیام تسلیت کانون صنفی معلمان ایران بمناسبت درگذشت شاهرخ زمانی، فعال کارگری

 پیام ها و اطلاعیه های بیشتر

آرشیو اطلاعیه های  سایت آزادی بیان

 

 

 

 

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

  دیگر عناوین خبری
  فیسبوک ما
 
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     روزنامه ژورنال     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com