عکس کودک گریان در مرز، برنده جایزه بهترین عکس خبری سال

اشتراک گذاریعکس کودکی گریان در نوار مرزی آمریکا و مکزیک برنده جایزه مسابقه جهانی عکس خبری، «ورلد پرس فوتو»، شد. برندگان جایزه جهانی عکس خبری شامگاه پنج‌شنبه ۲۲ فروردین اعلام شدند. در جریان این مراسم اعلام شد که عکس جان مور در رشته «بهترین عکس خبری سال» برنده شده است. به نوشته وبسایت ورلد پرس […]

اشتراک گذاری

عکس کودکی گریان در نوار مرزی آمریکا و مکزیک برنده جایزه مسابقه جهانی عکس خبری، «ورلد پرس فوتو»، شد.

برندگان جایزه جهانی عکس خبری شامگاه پنج‌شنبه ۲۲ فروردین اعلام شدند.

در جریان این مراسم اعلام شد که عکس جان مور در رشته «بهترین عکس خبری سال» برنده شده است.

به نوشته وبسایت ورلد پرس فوتو، این عکس کودک گریان هندوراسی را نشان می‌دهد که کنار او مأمور مرزبانی آمریکا در ایالت تکزاس در حال بازرسی بدنی مادر اوست.

این عکس را جان مور، عکاس «مؤسسه عکاسی گتی» دو روز پس از بازداشت این کودک در ۱۲ ژوئن سال گذشته گرفته و نام این دختربچه یانلا سنچز و مادرش ساندرا سنچز اعلام شده است.

این عکس تأثیری مهم در به راه انداختن بحث‌ها درباره سیاست‌های دولت آمریکا در برخورد با مهاجران و به ویژه جدا کردن کودکان از والدین آنها در نوار مرزی با مکزیک داشت.

به گزارش آسوشیتدپرس، خشم افکار عمومی از سیاست جدا کردن فرزندان مهاجران از والدین‌شان به ویژه پس از چاپ این عکس بر روی جلد مجله «تایم» روی داد.

اما پدر این کودک بعدا به روزنامه بریتانیایی «دیلی میل» گفت دخترش را از مادرش جدا نکرده بودند و هر دو را با هم روانه بازداشتگاه کردند.

مجله تایم از انتشار این عکس دفاع کرد و نوشت: «به خوبی اهمیت این لحظه را شکار کرده است».

جان مور در بیانیه‌ای که توسط برگزارکنندگان مسابقه عکس خبری منتشر شد گفته است: «به نظرم این عکس بسیاری را همچون من به شدت تحت تأثیر قرار داد؛ چون جلوه‌ای انسانی از یک ماجرای بزرگ‌تر است».

این عکس علاوه بر دریافت جایزه «بهترین عکس خبری سال» در رشته «تک‌عکس خبری» نیز جایزه اول را دریافت کرد.

در رقابت‌های امسال بیش از ۷۸ هزار قطعه عکس از حدود پنج‌هزار عکاس شرکت داشتند.

آلیس مارتین، عکاس خبری و از اعضای هیئت داوران، گفت: «این عکس خیلی سریع چیزهای زیادی در مورد ماجرا به بیننده انتقال می‌دهد».

در رشته جدیدی با عنوان «عکس‌های داستانی سال» نیز که امسال به این مسابقه افزوده شد، عکسی از مرز مکزیک و آمریکا جایزه اول را دریافت کرد و این جایزه به پیترتن هوپن به خاطر مجموعه عکس‌هایش از کاروان مهاجران که به سوی مرز می‌روند رسید.

RadioFarda

 
عکسهای بیشتر »
 
 
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی