آغاز دور جدیدِ اعتراض کارگران قطار شهری اهواز به عملی نشدن وعده‌ها

کارگران پیمانی پروژه ساخت قطار شهری اهواز امروز یکم دی ماه، بار دیگر اعتراض خود را با تجمع مقابل ورودی محل کار خود آغاز کردند.

یکی از کارگران پروژه ساخت قطار شهری اهواز به خبرنگار ایلنا گفت: گروهی از کارگران پروژه ساخت قطار شهری اهواز امروز، شنبه  (یکم دی ماه) به نشانه اعتراض به محقق نشدن وعده پرداخت مطالباتشان از سوی کارفرما، در محل کارگاه واقع در خیابان فرودگاه اهواز تجمع کردند.

وی در تشریح جزئیات اعتراض خود و سایر همکارانش گفت: در آخرین تجمع کارگران قطار شهری که به مدت سه روز (در روز‌های یازدهم، دوازدهم و سیزدهم آذرماه) انجام شد، کارفرما وعده داده بود که مطالبات کارگران را حداکثر تا پایان آذر ماه پرداخت  کند.

به گفته وی، با وجود اتمام مهلت هنوز تا این لحظه اتفاق خاصی در خصوص پرداخت نوزده ماه مطالبات مزدی مربوط به سال گذشته و سال جاری آن‌ها رخ نداده است.

وی با بیان اینکه تصور ما کارگران این بود که کارفرما به تعهدات خود عمل خواهد کرد، افزود: با وجود آنکه وضعیت مالی ما کارگران پروژه ساخت قطار شهری اهواز به دلیل تاخیرهای مزدی صورت گرفته بسیار نامناسب است، اما در زمان موردنظر با اعتماد به وعده‌های داده شده به تجمعات سه روزه خود خاتمه دادیم.

این کارگر معترض با بیان اینکه کارفرما نسبت به پرداخت بدهی‌های مالی خود به کارگران بی‌توجه است، در ادامه گفت: روز به روز بر بدهی‌های  حدود ۲۰۰ کارگر قطار شهری اهواز افزوده می‌شود ولی آنها شاهد هیچ راه‌حل مناسبی از سوی کارفرما و مسئولان سازمان قطار شهری اهواز نیستند.

اینرا هم بخوانید

آکسفام: اسرائیل از آب به عنوان سلاح جنگی استفاده می‌کند

سازمان امدادرسان آکسفام (Oxfam) اعلام کرد تقریبا هیچ آبی در نوار غزه باقی نمانده است. این نهاد …