وب سایت حکومتی عصر ایران،آقایان دوربین به دست! به جای فیلمبرداری از زنان بی‌حجاب، از این سوژه‌ها هم عکس بگیرید

وب سایت عصر ایران:آقایان دوربین به دست! به جای فیلمبرداری از زنان بی‌حجاب، از این سوژه‌ها هم عکس بگیرید + تصاویر

در تیر ماه 1393 ، اتفاق  عجیبی در مجلس شورای اسلامی رخ داد. آن روز دو نماینده مجلس از وزیر کشور درباره خانم های ساپورت پوش و علت عدم برخورد با آنها سوال داشتند.

عصر ایران – در تیر ماه 1393 ، اتفاق  عجیبی در مجلس شورای اسلامی رخ داد. آن روز دو نماینده مجلس (علی مطهری و ناصر موسوی لارگانی) از وزیر کشور درباره خانم های ساپورت پوش و علت عدم برخورد با آنها سوال داشتند. همزمان با طرح سوال آنها ، مانیتورهای مجلس، تصاویری از خانم های ساپورت پوش را پخش کردند تا احتمالا نمایندگانی که نمی دانند ساپورت چیست، در جریان باشند!

زنان ساپورت پوش در مجلس

آن روز نوشتیم: 

“با توجه به این که گویا مجلسی ها فکر می کنند که مهم ترین مشکلات جامعه،‌ عدم تغییر در ساعات کاری رمضان، ساپورت پوشیدن چند زن و دختر،‌ وازکتومی کردن چند مرد و ممنوع نبودن حرف زدن رئیس جمهور پیشین است،‌ تصاویر زیر را به عنوان مشتی نمونه خروار به مجلسی ها عرضه می کنیم تا بلکه این ها را هم از مانیتورهای مجلس پخش کنند و در جریان باشند که مردم ایران با مشکلات بزرگتری دست و پنجه نرم می کنند.”
و سپس عکس های زیر را منتشر کردیم.

امروز هم که بحث تصویربرداری از خانمی که در درمانگاه قم حجابش را رعایت نکرده بود داغ است و مجلسی ها، بدون درس و عبرت گرفتن از تندروهای قبلی، همچنان بر این تصورند که با تصویب قوانینی مانند جریمه و عکاسی از خانم های بی حجاب و بدحجاب می توانند آنان را محجبه کنند، دوباره همان تصاویر را عیناً تکرار و منتشر می کنیم تا به یادشان بیاوریم که جامعه مسائل مهم تری دارد که اگر بدانها رسیدگی شود، در همه عرصه و از جمله حجاب شاهد تحولات مثبت خواهیم بود.

دوربین به دست ها و حامیان آنها در دولت و مجلس، از سوژه های زیر هم عکاسی کنند و بدانها بها دهند راه  دوری نمی رود؛ حتما که نباید سوژه عکاسی شان خانم های جوان بی حجاب باشد.

سرقت و زورگیری از مشکلاتی است که مردم را بسیار می آزارد و حتی در روز روشن و مرکز شهر هم اطمینانی به این که زورگیرها و کیف قاپ ها نخواهند آمد،‌ نیست. آیا نباید به طور ریشه ای این مشکل ضدامنیتی را به حداقل رساند؟ وجود زورگیرها،‌ از حضور ساپورت پوش ها حتماً خطرناک تر است.

آسیب های اجتماعی

جاده های نامناسب،‌ خودروهای بی کیفیت و فرهنگ پایین رانندگی سالانه بیش از 20 هزار ایرانی را به کام مرگ می کشد. تعداد بیشتری را مجروح می کند و هزاران میلیارد تومان هزینه های مادی آنی و آتی به جامعه تحمیل می کند. نمایندگان برای الزام خودروسازان به همسان سازی کیفیت خودروهایشان با انواع مشابه خارجی، بهسازی و ایمن سازی راه ها و ارتقای فرهنگ رانندگی مردم چه کرده اند؟ فرهنگ، فقط در نوع پوشش خانم ها خلاصه نمی شود. بهبود وضع رانندگی هم کار فرهنگی می خواهد. (توجه:  امسال که در سال 1402 هستیم، آمار از 20 هزار فراتر رفته است.)

آسیب های اجتماعی


– 55 درصد از طلاق‌ها در کشور به دلیل اعتیاد است.
– 65 درصد از همسرآزاری‌ها به دلیل اعتیاد است.
– 30 درصد از کودک‌آزاری‌ها به دلیل اعتیاد است.
– 25 درصد از قتل‌ها به دلیل اعتیاد است.
– 23 درصد از نزاع‌ها و خشونت‌ها به دلیل اعتیاد است.
– 35 تا 40 درصد از سرقت‌ها به دلیل اعتیاد است.
– 65 درصد زندانی ها مستقیم یا غیر مستقیم با مقوله مواد مخدر سر و کار دارند.
– برای مبارزه با مواد مخدر 3 هزار و 750 نفر شهید شده اند و 12 هزار تن دیگر جانباز.
مجلسی ها بفرمایند آیا این فاجعه بزرگ ملی نیاز به طرح های چند فوریتی و البته نظارت بر اجرای قاطع مصوبات ندارد؟
آیا برای دیدن عکس جوانان مملکت که در وضعیت اسفناک اعتیاد گرفتار شده اند هم مانیتورهای صحن علنی را روشن خواهند کرد یا فقط زنان و دختران ساپورت پوش را می بینند؟

آسیب های اجتماعی

آسیب های اجتماعی

هزاران نفر بر اثر آلودگی مستمر هوا در سال می میرند. از ریزگردهایی که زندگی را بر مرزنشیان تنگ کرده تا گازهای آلاینده ای که مردم شهرهای بزرگ را خفه می کند.
راستی وقتی بنزین های آلوده توزیع می شد چرا خبری از طرح های دو فوریتی و کارت زرد نبود؟

آسیب های اجتماعی

آسیب های اجتماعی

آسیب های اجتماعی


این عکس تزئینی است ولی می توان آن را به عنوان نمادی از پارازیت به کار برد و از مجلسی ها پرسید:‌ آیا شده یک بار هم طرح دو فوریتی بدهید برای بررسی این که آیا پارازیت ها بر روی سلامت مردم اثر منفی دارد یا خیر؟

آسیب های اجتماعی

خود مجلسی ها بهتر از هر کس دیگری می دانند که چند درصد مردم زیر خط فقرند. تازه فقیر صرفاً کسی نیست که در حاشیه ها و بیغوله ها زندگی می کند بلکه بسیاری از کارمندان و کارگرانی که اگر نیازمند یک عمل جراحی ساده شوند شیرازه مالی زندگی شان از هم می پاشد هم فقیرند ولو آن که لباس های مرتب بپوشند و صورت به سیلی سرخ دارند.

آسیب های اجتماعی

آسیب های اجتماعی

آسیب های اجتماعی

کودکان کار،‌ نه توطئه استکبار است و نه حل این مشکل در بن بست تحریم ها گرفتار. این ها کسانی هستند که طبق قانون اساسی باید از تحصیلات رایگان برخوردار شوند و طبق اعلامیه حقوق بشر که ایران نیز آن را امضا کرده، از کودکی خود لذت ببرند. اما کار در محیط بی رحم جامعه بزرگسالان آنان را از رشد باز می دارد و بعضی هایشان هم مجرمانی می شوند که جامعه ساخته است. مجلسی ها،‌ خود فرزند دارند ولی چرا برای حل مشکل این فرزندان مظلوم ایران، کاری نمی کنند؟ راستی جرم انگاری برای وازکتومی مهم تر است یا رسیدگی به حال کودکانی که پدران شان وازکتومی نکردند و کودکانی محروم از لذت کودکی با جامعه تحویل دادند؟!

آسیب های اجتماعی

آسیب های اجتماعی

آسیب های اجتماعی

آسیب های اجتماعی

 محیط زیست ایران با سرعت تمام در حال نابودی است. بسیاری از گونه های جانوری و گیاهی از بین رفته اند یا در معرض انقراض اند. وضعیت جاهایی مانند دریاچه ارومیه و بختگان و جنگل های بلوط زاگرس و اراضی شمال و سواحل جنوب و … هم که روز به روز بدتر می شود.
آقایان و خانم های نماینده! اینجا ایران است و شما هم ایرانی.

آسیب های اجتماعی

کمبود،‌ گرانی و قاچاق دارو
آیا مجلسی ها نسخه به دست برای پیدا کردن یک دارو کل شهر را گشته اند؟!

آسیب های اجتماعی

    سونامی سرطان
کجای دنیا این همه آدم سرطان می گیرند؟‌ مجلسی ها از خودشان پرسیده اند علت چه می تواند باشد؟

آسیب های اجتماعی

تکدی گری
(بدون شرح)

 آسیب های اجتماعی

یک چهارم ازدواج ها به طلاق منجر می شود. مجلسی ها بهتر است به جای ابراز ناراحتی از فروپاشی بنیان های خانواده در غرب، فکری به حال فروپاشی خانواده های ایرانی کنند.

تصاویر پیشنهادی عصرایران برای پخش در مانیتورهای مجلس شورای اسلامی


زنان کارتن خواب
بله!‌ اینجا هم ایران است و اگر مجلسی ها این صحنه ها را نمی بینند،‌ می توانند تصاویرش را در مانیتورهای مجلس تماشا کنند تا بدانند دور و برشان چه می گذرد؟! چرا فقط زنان ساپورت پوش را می بینند و این زنان را نه؟!

آسیب های اجتماعی

آسیب های اجتماعی

آسیب های اجتماعی

البته این تصاویر همان طور که ذکر شد، مشتی بود نمونه خروار و اگر چشم بگشایند و اندکی از سیاسی کاری دست بردارند، واقعیت های زیادی را پیرامون شان می بینند لعلهم یتفکرون!

اینرا هم بخوانید

روزنامه حکومتی هم‌میهن: درباره سقوط بالگرد رئیسی و ابهاماتی که ادامه دارد !

روزنامه حکومتی هم میهن تیتر زه:درباره سانحه هوایی ۳۰ اردیبهشت و ابهاماتی که ادامه دارد.سقوط …