آمریکا از حق اسرائیل برای دفاع از خود در برابر نیروهای مورد حمایت ایران دفاع می‌کند

رادیو آمریکا: آمریکا از حق اسرائیل برای دفاع از خود در برابر نیروهای مورد حمایت جمهوری اسلامی ایران دفاع می‌کند.

رابرت پالادینو، معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، روز جمعه هفت دی در بیانیه‌ای اعلام کرد: «ایالات متحده از حق اسرائیل برای دفاع از خود در مقابل بازیگران منطقه‌ای ایران که امنیت ملی اسرائیل و نیز امنیت مردم این کشور را به خطر می اندازند، کاملا پشتیبانی می‌کند.»

وی افزود: «حمایت و تجهیز گروههای تروریستی توسط ایران در سوریه و در سراسر منطقه، که آشکارا قصد و توانایی حمله به اسرائیل را دارند، قابل قبول نیست.»

معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در پایان تاکید کرد: «ایالات متحده از حق دفاع اسرائیل از خود در مقابل ماجراجویی های تجاوزگرانه ایران پشتیبانی کرده، و اطمینان حاصل می کند که اسرائیل از توانایی نظامی برای پاسخگویی قاطع برخوردار باشد. تعهد دولت پرزیدنت ترامپ و مردم آمریکا نسبت به تضمین امنیت اسرائیل، پایا و نامتزلزل باقی خواهد ماند.»

این هفته، اسرائیل مناطقی در نزدیکی دمشق در سوریه را هدف حمله قرار داد. بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، در جلسه این هفته کابینه این کشور گفت که اگر لازم باشد اقدامات علیه ایران در سوریه را گسترش خواهد داد.

بنیامین نتانیاهو: اجازه نمی‌دهیم حضور ایران در سوریه تثبیت شود

پیشتر رسانه‌های سوریه از حمله جنگنده‌های اسرائیل به مناطق نزدیک دمشق خبر داده و اعلام کردند که یک انبار تسلیحات هدف قرار گرفته است. همزمان هفته‌نامه نیوزویک به نقل از منابعی در وزارت دفاع ایالات متحده خبر داد که هدف از این حملات هوایی، سران و افراد ارشد حزب الله لبنان بوده است.

خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از رسانه‌های سوریه گزارش داد که هواپیماهای جنگنده اسرائیل از آسمان لبنان در ساعات پایانی روز سه‌شنبه موشک هایی را به مناطق نزدیک به دمشق پایتخت سوریه شلیک کردند که در این حملات یک انبار تسلیحات هدف قرار گرفته و بر اثر آن سه سرباز نیز زخمی شدند.

تلویزیون سوریه به نقل از یک مقام نظامی این کشور اعلام کرد این جنگنده‌ها اسرائیلی بودند. پیش از این گزارش‌هایی از سوی دولت لبنان مبنی بر پرواز جنگنده‌های اسرائیلی در ارتفاع کم و در قسمت‌های جنوبی این کشور منتشر شده بود.

سازمان دیده بان حقوق بشر سوریه که در بریتانیا مستقر است، نیز اعلام کرد که حملات هوایی اسرائیل سه نقطه را در غرب و جنوب غرب دمشق هدف قرار داده است که شامل انبارهای اسلحه متعلق به گروه حزب‌الله لبنان و نیروهای ایران است.

این اولین حمله در نزدیکی دمشق پس از آن است که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، اعلام کرد تمام دوهزار نیروی آمریکایی از سوریه بازخواهند گشت.

همچنین بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، نیز اعلام کرده است که اسرائیل «همچنان علیه تلاش های ایران» برای «تقویت نیروهای نظامی در سوریه» عمل می کند و در صورت لزوم حتی اقدامات خود را در این کشور گسترش خواهد داد.

اینرا هم بخوانید

آکسفام: جمعیت یک درصدی ثروتمندترین افراد جهان طی یک دهه ۴۲ تریلیون دلار اندوخته‌اند

سازمان امدادرسانی آکسفام در آستانه اجلاس گروه ۲۰ در برزیل که یکی از موضوعات اصلی …