آمریکا چند شرکت چینی و اماراتی را به دلیل تجارت با ایران تحریم کرد

ایالات متحده تحریم‌هایی را علیه دو فرد حقیقی و ۹ شرکت‌ چینی و اماراتی و همچنین شبکه‌ای از شرکت‌های واسطه‌ای وضع کرد که به صادرات محصولات پتروشیمی ایران کمک می‌کنند.

خزانه‌داری آمریکا روز پنجشنبه ۱۶ ژوئن (۲۶ خرداد) اعلام کرد که نام دو فرد حقیقی و ۹ شرکت‌ چینی و اماراتی به دلیل تجارت با ایران در فهرست تحریم‌های ایالات متحده قرار گرفته‌اند.

از جمله شرکت‌‌های نفتی ایران که امروز از سوی آمریکا تحریم شده‌‌اند، می‌‌توان به پتروشیمی فن‌آوران، پتروشیمی خارک، پتروشیمی مارون و همچنین ۴ شرکت نفتی از امارات و ۲ شرکت از هنگ‌‌کنگ اشاره کرد.

این وزارت‌خانه همچنین تحریم‌هایی را علیه محمد شهید رکن‌الدین بهور و جینگ فنگ گائو، به دلیل کمک مادی، حمایت و ارائه مصالح، فناوری و کالاهای لازم به شرکت پتروشیمی تریلیانس اعمال کرده است.

شرکت تجارت نفت و پتروشیمی «فیوچر گیت»، شرکت کشتیرانی «جی ایکس»، شرکت‌های بازرگانی «یوچم جنرال» و «اسکای زون» امارات همراه با شرکت‌های «کین‌ول اینترنشنال» و «تیم‌ فورد اینترپرایزز» نیز در فهرست جدید تحریم‌ها علیه ایران نام برده شده است.

برایان نلسون، معاون وزیرخزانه داری آمریکا در زمینه امور مالی و تروریسم گفت که این اقدام ایالات متحده به منظور افزایش فشارها به ایران برای بازگشت به قرارداد هسته‌‌ای برجام برداشته شده است.

برایان نلسون گفت که در صورت عدم توافق در مذاکرات هسته‌ای، کشورش برای محدود کردن صادرات نفت، فرآورده‌های نفتی و محصولات پتروشیمی از ایران به تحریم‌های خود علیه افراد حقیقی و شرکت‌های حقوقی ادامه خواهد داد.نلسون گفت که آمریکا ” به افشای شبکه‌هایی که ایران برای پنهان کردن فعالیت‌های خود در جهت فرار از تحریم‌ها از آن‌ها سود می‌جویند، ادامه خواهد داد”.دویچه وله

اینرا هم بخوانید

شلیک مأموران رژیم به یک زن در مازندران برای «حجاب اجباری»؛ گزارش‌ها: آرزو بدری در کما است

دو شب پیش، دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳، خانمی حدود ۳۰ ساله به اسم #آرزو_بدری رو …