احکام بیش از ۶۰ سال حبس برای فعالان گیلانی به شعبه اجرای احکام دادسرای رشت ارسال شد

پرونده فعالان مدنی و حقوق زنان گیلان که در مجموع به بیش از ۶۰ سال حبس محکوم شده‌اند، به شعبه اجرای احکام دادسرای رشت ارجاع شد.

فروغ سمیع‌نیا که در پرونده ۱۱ فعال گیلانی، به اتهام «عضویت در گروه» و «اجتماع و تبانی» به بیش از شش سال و سه ماه و ۱۷ روز زندان محکوم شده است، در یادداشتی اینستاگرامی با اشاره به ارسال پرونده به اجرای احکام نوشت:«نمی‌دونیم زمان مشخص اجرای حکم کی هست و البته این خودش یه ابزار فشار به زندانی محسوب میشه.»

یادداشت برگفته از صغحه اینستاگرام فروغ سمیع‌نیا

 • الاخره پرونده رفت اجرای احکام و ما هر روز منتظر ابلاغیه ایم که برای گذروندن حبس راهی زندان بشیم. نمی دونیم زمان مشخص اجرای حکم کی هست و البته این خودش یه ابزار فشار به زندانی محسوب میشه .
  اما تو همین دوران مجبوریم اگر شغلی داریم استعفا بدیم. لباس های زندان رو آماده کنیم و منتظر ابلاغیه ای بشیم که هر لحظه امکان ظاهر شدنش هست.
  خیلی از دوستانم برای اجرای حکم رفتن اما خودم اولین باری هست که این حس عجیب رو تجربه میکنم
  آمادگی برای گذراندن حبسی که حقت نیست.
  با آزاده رفتیم و لباس برای زندان خریدیم. با زهره رفتیم دادگستری و به وضعیت زندان شکایت کردیم. با کمک زهرا نوبت دکتر برای چکاپ گرفتیم و با احساس و وسواس عجیبی سعی داریم که همه کارها درست پیش بره . گویا مسافرت بزرگی در پیش داریم.

  ناراحتم ؟ در واقع اصلا . اما اگر بپرسی خوشحالم باز جوابم منفی خواهد بود فقط منتظرم زندگی جدیدی رو شروع کنم.

  هر کنشگری که داخل مرزهای ایران رو برای فعالیت انتخاب کرده طبیعتا چنین روزی رو در زندگیش پیش بینی کرده و من هم از این قاعده مستثنی نبودم. چهار سالی هم هست که پرونده باز دارم و این یعنی خطر زندان به طور جدی در زندگیم بود. اما وقتی که میخوای تجربه اش کنی حسی متفاوت سراغت میاد.
  از خودم می پرسم که روزهای آخر چی رو میخوای تجربه کنی که در زندان قادر به انجامش نیستی و پاسخم لیست بلند بالایی هست. اما در واقع من از این لیست قدم زدن در خیابان رو انتخاب میکنم.
  خیابان های این شهر به شکل غریبی با زندگی من عجین شده و در واقع هر گوشه خیابان برای من نمادی از مقاومت بوده.علاوه بر اون در خیابان های شهر زندگی با هیجان بالایی در جریان هست . نوجوانهایی که سبک زندگی خودشون رو انتخاب کردند و با ساز و صدای خنده و شیطنت در واقع خیابان رو از آن خودشون کردند. شاید دلم برای همین زندگی تنگ میشه .
  شب که به خونه بر میگردم و لباس و وسایل آماده زندان رو گوشه اتاق می بینم ، با خودم میگم باز هم یک شب دیگه خونه هستم .
  اینکه همه این حس ها رو دوستانت هم همزمان باهات تجربه می کنند هم فضای متفاوتی رو در ذهنت میسازه. کاش انسانهایی که این مسائل رو تجربه میکنند کمتر و کمتر بشه . این خاطرات و روایت ها هم قصه هایی بشه که برای کودکان کشور تعریف میکنن.
  #زهره_دادرس #آزاده_چاوشیان #زهرا_دادرس #متین_یزدانی #سارا_جهانی #جلوه_جواهری #هومن_طاهری #شیوا_شاهسیاه #نگین_رضایی #فروغ_سمیع_نیا نیا #یاسمین_حشدری

https://www.instagram.com/p/C8IITVqRUnt

اینرا هم بخوانید

روزنامه حکومتی هم‌میهن: درباره سقوط بالگرد رئیسی و ابهاماتی که ادامه دارد !

روزنامه حکومتی هم میهن تیتر زه:درباره سانحه هوایی ۳۰ اردیبهشت و ابهاماتی که ادامه دارد.سقوط …