اخبار نفت ۴:اعتصاب بیش از هفت هزار کارگر در بیش از ۵۱ مرکز گاز و نفت

اخبار نفت ۴:اعتصاب بیش از هفت هزار کارگر در بیش از ۵۱ مرکز گاز و نفت

اعتصابات کارگران پروژه ای پیمانی نفت  به سرعت گسترش می یابد. تا کنون دامنه اعتصاب به ۵۱ مرکز گاز و نفت که بیش از هفت هزار کارگر را در بر میگیرد کشیده شده است. این اعتصابات تحت عنوان کمپین 14-14 با اولتیماتومی از قبل اعلام شده شکل گرفته است. حذف واسطه ها ، افزایش حقوقها و ۱۴ روز کار و ۱۴ روز استراحت خواستهای فوری این کارگران است. به علاوه کارگران پروژه ای نفت مطالبات دیگری همچون بهبود وضع خوابگاهها و شرایط کاری و ایمن شدن محیط کار خود را دارند که در اعتراضات قبلی نیز بر آن ها تاکید کرده اند.

 اعتصابات کارگران پروژه ای نفت تا هم اکنون بازتاب گسترده ای داشته و شورای سازماندهی اعتراضات کارگران پیمانی نفت و کانال رسمی سندیکای کارگران فلزکار مکانیک ایران بازتاب دهنده منظم اخبار این اعتصابات بوده اند. آخرین گزارش منتشر شده از سوی شورای سازماندهی اعتراضات کارگران پیمانی نفت حاکی از پیوستن مراکز بیشتری به این اعتصابات است که عبارتند از:شرکت فولادکوشان، آزمون فلز، جهادگران مجموعا ۴۵۰ نفر، سایت ۱ پتروپالایش شرکت کیان سازه، اکسیر صنعت، آذرآب، زلال ایران، ممتاز گستر،عمران ساحل مجموعا ۵۳۰ شرکت کیان سازه، پتروسازه تدبیر رویان ۱۹۰ نفر شرکت ستاره پارزا و مبین ترک ۲۵۰ نفر، پالایشگاه ۱۳، ۶۰ نفر پیشگامان سیراف، ۳۰۰ نفر در سایت ۱ پتروشیمی بوشهر، ۳۵۰ نفر(گیلان میکا،کیان نصب،فراسکو) پتروشیمی دالاهو ۳۵۰ نفر.

شورای سازماندهی ضمن گزارش این خبر همه کارگران پروژه ای پیمانی نفت را به پیوستن به این اعتصابات و عمل متحد و سراسری فرا میخواند. همچنین با تاکید بر اینکه حذف پیمانکاران خواست همه کارگران شاغل در نفت است  بر حمایت سراسری از این مطالبات و اعتصابات کارگران پروژه ای نفت نیز تاکید دارد. از اعتصابات کارگران پروژه ای نفت وسیعا حمایت کنیم و اخبار اعتراضات و اعتصاب آنان را بازتاب دهیم.

حزب کمونیست کارگری ایران

۲ تیر  ۱۴۰۳، ۲۲ ژوئن   ۲۰۲۴

اینرا هم بخوانید

روزنامه حکومتی هم‌میهن: درباره سقوط بالگرد رئیسی و ابهاماتی که ادامه دارد !

روزنامه حکومتی هم میهن تیتر زه:درباره سانحه هوایی ۳۰ اردیبهشت و ابهاماتی که ادامه دارد.سقوط …