ادامه طلاکاری قبور امامان رژیم در عراق.70 کیلو طلا و…

جمهوری اسلامی ساخت و سازش در صنعت مذهب ادامه می دهد . میلیاردها تومان خرج امامانش می کند. میلیونها نفر در ایران گرسته هستند.  میلیونها کارگر حقوق زیر خط فقر دارند. و… گزارش فارس در این باره ضمیمه است. روزنه

فارس:مدیر پروژه ساخت ضریح عسکریینگفت: پس از ساخت ضریح در قم و انتقال این ضریح به سامرا، عملیات نصب ضریح جدید امامین عسکریین در سامرا آغاز شد.

قم، حجت‌الاسلام سید ابراهیم لاجوردی با بیان اینکه ساخت این ضریح چهار سال به طول انجامیده است، تصریح کرد: در ساخت این ضریح از بهترین امکانات و متخصصان استفاده شده است. در این راستا 11 تن چوب ساج، 4.5 تن نقره، 70 کیلوگرم طلا و 3 تن مس استفاده شده است.

مدیر کارگاه ساخت ضریح  عسکریین  با بیان اینکه در ساخت این ضریح مقدس از هنر مقرنس و معرق‌کاری استفاده شده است، خاطرنشان کرد: طراحی و خوشنویسی این ضریح در بهترین شکل با اشراف هنرمندان بنام این رشته صورت گرفته و به نظر می‌رسد از جنبه‌های مختلف این ضریح بی‌نظیر است.

وی گفت: ساخت 12 درب بزرگ ورودی رواق، 4 صندوق خاتم‌کاری شده و بافت هزار متر فرش دستباف از جمله اقدامات صورت گرفته برای این ساخت این ضریح است.

لاجوردی اظهار کرد: تمام اقدامات برای ساخت ضریح زیر نظر آیت‌الله سیستانی و با اشراف حجت‌الاسلام والمسلمین شهرستانی انجام شده است و امیدواریم در اسرع وقت این ضریح کامل شده و پذیرای زائران و عاشقان اهل بیت باشد.

اینرا هم بخوانید

۴۰۰ هزار نفر متأثر از سیل در استان سیستان و بلوچستان

معین الدین سعیدی نماینده مجلس حکومت از چابهار، در گفت‌وگو با «انتخاب»:بعد از گذشت چند …