اطلاعیه شماره هشت کمپین آزادی اسماعیل بخشی: شنبه اعتراض به دستگیری اسماعیل بخشی و سپیده قلیان و علی نجاتی 

امروز شنبه ١٠ آذر ماه در بسیاری از شهرهای دنیا تظاهرات بود. تظاهرات بر علیه پرونده سازی و امنیتی کردن اعتراض به گرسنگی و فقر، تظاهرات بر علیه شکنجه و دستگیری و تهدید فعالین کارگری، تظاهرات بر علیه پاپوش دوزی رژیم جنایتکار اسلامی بر علیه معترضین به نداری و کارگرانی که ماهها دستمزد دریافت نکرده و از پرداخت هزینه زندگی خود عاجز و ناتوان هستند. این مردم به خیابان آمده و فریاد میزنند که بروید کنار ، تا خودمان اداره امور را در دست بگیریم و مزدوران حکومتی به این معترضین حمله میبرند و رهبران آنها را دستگیر میکنند.
امروز در استکهلم سوئد ، جوانان و آزادیخواهان بر سر درسفارت رژیم عکسهای رهبران محبوب کارگری را نصب کردند. در همان شهر در مقابل سفارت رژیم تظاهرات بزرگی بر پا بود و فریاد سرنگون باد حکومت اسلامی سر داده شد و همه خواهان آزادی فوری دستگیر شدگان اسماعیل بخشی سپیده قلیان و علی نجاتی شدند. در شهر فرانکفورت و کلن آلمان میتینگهایی برپا بود و در اسلو و تورنتو و .. تظاهرات کنندگان همبستگی عمیق خود را با مردم آزاده شوش و اهواز با هفت تپه ایها و فولادیها و با خانواده های کارگران اعلام کردند.
در ایران نیز اعتراضاتی در دفاع از کارگران هفت تپه در جریان بود، از جمله پيام حمايتي دانشجويان دانشگاه علوم پزشكي مازندران ازكارگران هفت تپه و فولاد اهواز، تظاهرات کارگران فولاد قزوین و..

. باید به این مبارزات ادامه دهیم و کاری کنیم که رژیم اسلامی مجبور به عقب نشینی شده و زندانیان را آزاد کرده و به خواستهای کارگران گردن نهد.
کمپین آزادی اسماعیل بخشی
١٠ آذر ١٣٩٧ / ١ دسامبر ٢٠١٨

صفحه ویژه کمپین آزادی اسماعیل بخشی

 

 

 

 

 

 

اینرا هم بخوانید

 کمیته بین المللی علیه اعدام: کارزار نجات شریفه محمدی می تواند و باید موفق شود!

از زمان صدور حکم اعدام برای شریفه محمدی در تاریخ ۱۴ تیرماه ۱۴۰۳ به اتهام “بغی” یعنی قیام مسلحانه، …