اطلاعیه کمپین هوشمند علیپور: وکیل اختیاری هوشمند علیپور با وی دیدار کرد

همچنانکه قبلا به اطلاع شما رساندیم هوشنمد علیپور به زندان مرکزی سقز منتقل شده است. روز شنبه سوم آذر علی ساکنی وکیل اختیاری هوشمند علیپور و محمد استاد قادر با این دو زندانی دیدار داشته و رسما وکالت آنها را بر عهده گرفته است. از سوی مقامات زندان گفته شده است که خانواده های این دو زندانی می توانند هفته ای یکبار به ملاقات آنها بروند. بنا به گفته وکیل،  این دو زندانی بزودی دادگاهی خواهند شد. قرار است دو دادگاه یعنی دادگاه عمومی و دادگاه انقلاب به اتهاماتی که به این دوزندانی زده شده است، رسیدگی کنند.
هوشمند و محمد استاد قادر در تاریخ ۱۲ مرداد ۱۳۹۷ در جریان یک گشت سیاسی در کردستان ایران توسط نیروهای جمهوری اسلامی دستگیر و بازداشت شدند. محمد استاد قادر در جریان حمله نیروهای جمهوری اسلامی زخمی می شود و هوشمند که به کمک دوستش می شتابد زیر رگبار گلوله و گاز اشک آور از پای در می آید و هر دو به چنگ نیروهای جمهوری اسلامی می افتند. چها روز بعد از دستگیری این دو زندانی یعنی در روز ۱۶ مرداد ۱۳۹۷، هوشمند و محمد استاد قادر زیر شکنجه های جسمی و روانی وادار به اعترافات تلویزیونی شدند. اما همه می دانند که این اقدام نقض روشن حقوق بازداشت شدگان در خصوص عدم اجبار به اقرار علیه خود و بهره‌مندی از اصل برائت و محافظت در مقابل رفتارهای بی‌رحمانه، ضدانسانی و موهن است.
جمهوری اسلامی می خواهد که محاکمه این دو زندانی را بدون سر و صدا برگزار کند تا بعدا بتواند احکام اعدام آنها را در سکوت صادر و اجرا نماید. مقامات رژیم اسلامی  بارها از کانال های مختلفی به خانواده علیپور گفته اند که دست از کمپین و اعتراض جهانی بردارند. اما خانواده علیپور بر ادامه اعتراض جهانی برای نجات فرزندشان تاکید دارند و همه را به حمایت از این کمپین فرامی خوانند.
کمپین نجات هوشمند علیپور
۲۷ نوامبر ۲۰۱۸- ۶ آذر ۱۳۹۷

اینرا هم بخوانید

تشکل انقلاب زنانه؛ علیه صدور حکم اعدام پخشان عزیزی و تمامی احکام شنیع اعدام باید دست به اعتراض و اعتصاب بزنیم!

پخشان عزیزی، روزنامه نگار، فارغ التحصیل رشته مددکاری دانشگاه علامه تهران، و زندانی سیاسی زن …