اعتراض کارگران سبلان پارچه و موتورسازی تراکتورسازی تبریز

اطلاعیه خبری،اعتراضات و تجمعات کارگران در بخش های مختلف ادامه دارد. دو خبر از اعتراض کارگران در شهرهای تبریز و اردبیل:

*تجمع اعتراضی کارگران سبلان پارچه اردبیل

روز دوشنبه ۲۴ آبان ‏کارگران کارخانه‌ “سبلان پارچه اردبیل” در اعتراض به عدم دریافت ۴ ماه دستمزد و واریز نشدن ۳ ماه حق بیمه دست به تجمع و اعتراض زدند. لازم به توضیح است روز پنجشنبه ۲۹ مهرماه امسال نیز کارگران کارخانه سبلان پارچه در اعتراض به تعویق  پرداخت سه ماه مزد و حق بیمه، ؛ مقابل استانداری اردبیل دست به تجمع اعتراضی زده بودند.

*اعتراض کارگران شرکت موتورسازی تراکتورسازی تبریز

روز یکشنبه ٢٣ آبان کارگران شرکت موتورسازان تراکتورسازی تبریز در اعتراض به پایین بودن دستمزدها و سایر مطالباتشان بار دیگر دست به تجمع زدند. کارگران خواهان افزایش حقوق به صورت اعمال در حکم کار نه با پرداختی های ثابت، طبقه بندی مشاغل، امنیت شغلی و تبدیل  وضعیت استخدامی خود هستند. لازم به توضیح است در ماه جاری این چندمین بار است که کارگران تراکتورسازی تبریز دست به تجمع زده اند.

در هفته های اخیر اعتراضات کارگران در بخش های مختلف ادامه داشته است. اعتراضات کارگران در ماشین سازی تبریز، ذوب آهن اردبیل، تراکتورسازی و سبلان پارچه بیانگر فضا و جو اعتراضی در میان کارگران برای دست یافتن به خواستها و مطالباتشان می باشد.

کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری ایران ضمن حمایت از اعتراضات کارگران سبلان پارچه، تراکتورسازی تبریز و کارگران سایر واحدهای تولیدی، مردم شریف اردبیل و تبریز را به پشتیبانی از این اعتراضات در برابر حکومت اسلامی و کارفرمایان فرا می خواند.

کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری ایران

٢٥ آبان ١٤٠٠، ١٦ نوامبر ٢٠٢١

اینرا هم بخوانید

تجمعات بازنشستگان در شهرهای اهواز، شوش، کرمانشاه، تهران، اصفهان، قائمشهر، کرمان.شریفه محمدی آزاد باید گردد

امروز ۳۱ تیر بازنشستگان تامین اجتماعی و فولاد مثل یکشنبه های گذشته در شهرهای مختلفی …