اعتصاب رانندگان اتوبوسرانی ارومیه

رانندگان شرکت اتوبوس رانی ارومیه امروز دوشنبه در اعتراض به عدم پرداخت بیمه و کاهش درآمد، دست به اعتصاب زده اند. روزنه

بعد از ظهر روزدوشنبه رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری ارومیه در این مورد گفته است: مشکلات بیمه ای رانندگان اتوبوس درون شهری ارومیه برطرف می شود.

وی در گفت وگو با ایسنا درخصوص علت اعتصاب رانندگان ناوگان اتوبوس شهرداری ارومیه افزود: صبح امروز تعدادی از رانندگان اتوبوس درون شهری ارومیه با اعتصاب در مقابل شهرداری خواهان رفع مشکلات بیمه ای خود بودند که با مساعدت شهرداری این مشکلات برطرف می شود.
وی درخصوص علت این اعتصاب نیز یاد آور شد:  طبق مصوبه سال های قبل برای هر اتوبوس درون شهری دو میلیون تومان و برای تاکسی یک میلیون تومان کمک هزینه پرداخت بیمه شخص ثالث پرداخت می شد، که امروز برخی رانندگان اتوبوس درون شهری به این مبلغ معترض بوده و خواهان افزایش این میزان بودند.


مژدهی فر با اشاره به اینکه  کمک برای نوسازی و تعمیر اتوبوس ها و پرداخت کمک هزینه بلاعوض  جهت خرید لاستیک از جمله قول های شهردار ارومیه برای رانندگان اتوبوس بود، خاطرنشان کرد: به دستور شهردار ارومیه مقررشد بعد از شناسایی افراد واجد شرایط ، هزینه کامل بیمه رانندگان اتوبوس به مدت یک سال از سوی شهرداری پرداخت می شود.

رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری ارومیه با اشاره به اینکه در روزهای کرونا شهرداری در کنار رانندگان اتوبوس و تاکسی بوده است، اظهار کرد: در این مدت شهرداری علاوه بر پرداخت یارانه معیشتی ، یک بسته معیشتی یک میلیون تومانی و یک بسته معیشتی ۳۰۰هزار تومانی و  لاستیک و روغن سوخت یارانه ای نیز به رانندگان اتوبوس درون و برون شهری و تاکسی ارومیه پرداخت کرده است.


اینرا هم بخوانید

شلیک مأموران رژیم به یک زن در مازندران برای «حجاب اجباری»؛ گزارش‌ها: آرزو بدری در کما است

دو شب پیش، دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳، خانمی حدود ۳۰ ساله به اسم #آرزو_بدری رو …