اولین روز اعتصاب اخطاری رانندگان کامیون

امروز اول دیماه رانندگان کامیون بنا بر فراخوان از قبل اعلام شده شان اولین روز اعتصاب سراسری خود را آغاز کردند. اعتصاب اخطاری رانندگان تا دهم دیماه به مدت ده روز ادامه خواهد یافت. گزارشات این روز از خلوت بودن جاده ها و اعتصاب رانندگان کامیون و کامیونداران  در اصفهان، یزد، تبریز، بندرچاه بهار، بندر خمینی، ساری، شهرک صنعتی، و در محورهای اتوبان ساوه، اتوبان سلفچگان، جاده قدیم قم بین سه راه خیرآباد،  جاده اهواز گردنه هفت گل و اتوبان ساوه خبر میدهد و همچنین رانندگان شرکت تعاونی کامیون و تریلی داران استان مازندران و شهرهایی از کردستان و غرب کشور از جمله سقزبه اعتصاب وارد شده اند.   

در این روز همچنین رانندگان شرکت فرادیس در اعتراض به جریمه های بی مورد که بطور واقعی نوعی باجگیری است و توسط شرکت واحد اخذ میشود، دست از کار کشیدند. همچنین جمعی از رانندگان اتوبوس‌های ناوگان حمل و نقل شهری به این اعتصاب پیوستند و در  مقابل سازمان دهیاری‌ها و شهرداری‌ها در تهران تجمع کردند.

بدین ترتیب در حالیکه رژیم اسلامی در گروههای مدیای اجتماعی که مکانی برای گرد آمدن رانندگان اعتصاب و تصمیم گیری جمعی شان هست، توسط عوامل اطلاعاتی اش آنها را مورد تهدید قرار میدهد، این اعتصاب اولین روز خود را وسیعا شروع کرد.

گرانی فزاینده و افزایش هر روزه قیمت وسائل یدکی، حقوقهای چند بار زیر خط فقر و محرومیت از هر گونه تامین، سیستم چپاول و دزدسالاری حاکم در شرکت های مافیایی حمل و نقل ، نا امنی جاده ها و محرومیت از حق ایجاد تشکل مستقل از جمله موضوعات مورد اعتراض رانندگان کامیون و کامیونداران در طول چند دوره از اعتصاباتشان بوده  است. حرکت آنها اعتراضی به گرانی و فقر و سیستم مافیائی و چپاول حاکم است به همین دلیل اعتراضات آنها همواره با حمایت مردم روبرو بوده است. یک درخواست رانندگان کامیون همبستگی مردم با مبارزاتشان است. از اعتراضات رانندگان وسیعا حمایت کنیم و صدای آنها را به همه جا برسانیم.

 

 

پیش بسوی اعتصابات سراسری

حزب کمونیست کارگری ایران

١ دی ۱۳٩۷، ٢٢ دسامبر ۲۰۱۸

اینرا هم بخوانید

شمی صلواتی: با خبر شدم شعری از من در مراسم «چهلم رفیق مظفر صالح‌نیا دکلمه شده است

 در مراسم «چهلم رفیق مظفر صالح‌نیا« که صدها نفر با حضور در «آرامگاه بهشت محمد» …