بیانیه زندانیان سیاسی زن در اعتراض به سرکوب، بازداشت و کشتار و در حمایت از اعتراضات خیابانی، تحصن و اعتصابات، دست به تحصن زدند

روز دوشنبه ۱۱ مهر، عالیه مطلب‌زاده، سپیده قلیان، هستی امیری، ژیلا مکوندی، نرگس محمدی، سپیده کاشانی، ملیحه جعفری، الناز اسلامی، مهناز طراح، نازنین محمدنژاد، رها عسگری‌زاده و گلاره عباسی ، ۱۲ تن از زندانیان سیاسی شجاع ، جسور و محبوب جامعه اعلام کردند در حمایت از اعتراضات سراسری مردم ، در بند زنان زندان اوین تحصن می‌کنند.


این زندانیان سیاسی در اطلاعیه خود نوشته‌اند ؛ “شنیدن فریاد اعتراض مردم از پشت دیوارهای بلند و سرد زندان، به خون کشیده‌شدن جوانان و دانشجویان سرزمین‌مان و بازداشت معترضان، چون جان‌کندن سخت است”.
همچنین اعلام کردند ؛ “در همراهی با به‌پاخاستگان و در اعتراض به کشتار و خشونت و بازداشت وسیع و شکنجه معترضان و حمایت از اعتصاب، تحصن و تجمعات خیابانی، امروز ۱۱ مهر در بند زنان اوین و در حصار دیوارها و در پشت میله‌های آهنین به تحصن می‌نشینیم”.


زندانی سیاسی، این صدای اعتراض جامعه بار دیگر در کنار مردم بپاخواسته، صدای حق طلبی آنان شد. امروز زنان زندانی، بدرست در ادامه جنبش باشکوه اعتراضی علیه بیحقوقی زنان، مردان و کودکان پرچم شادی، رفاه و آزادی را بلند کرده و خواهان یک زندگی بهتر برای همنوعان خود شدند.


کمیته مبارزه برای آزادی زندانیان سیاسی از تحصن زنان زندانی قویا حمایت میکند و تحرکاتی چون تحصن و اعتصاب را از راهکارهای مفید و موثر در راه آزادی زندانیان سیاسی و آزادی کل جامعه میداند و از همه مردم شریف ، آزاده و انساندوست میخواهد با تحصن و اعتصاب مقابل بازداشتگاهها، زندانها و یاسازمان زندانها خواستار آزادی بازداشت شدگان اخیر و تمام زندانیان سیاسی شویم. جان بازداشت شدگان اخیر در خطر جدی قرار دارد.


کمیته مبارزه برای آزادی زندانیان سیاسی
۱۱ مهر ۱۴۰۱/ ۳ اکتبر ۲۰۲۲

اینرا هم بخوانید

گوشه هایی از اعتراض مخالفین رژیم اسلامی علیه عاشورای دولتی در تورنتو سه شنبه 16 جولای 2024

مصاحبه با بابک یزدی در مورد مضحکه عاشورای دولتی در تورنتو. سه شنبه 16 جولای …